اخبار محرمانه

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

اخبار محرمانه - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

اخبار محرمانه - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

اجرای پروژه های بزرگ مقیاس بدون انجام مطالعات زیست محیطی تخلف است

اخبار محرمانه - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:با هماهنگی هایی که انجام شده هیچ پروژه بزرگی اجازه باز کردن بودجه بدون انجام پروژه های زیست محیطی در حوزه های شهری ندارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

اخبار محرمانه - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

اخبار محرمانه - تهران- ایرنا- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

اخبار محرمانه - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

اخبار محرمانه - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

اخبار محرمانه - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

اخبار محرمانه - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

اخبار محرمانه - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

اخبار محرمانه - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

اخبار محرمانه - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

اخبار محرمانه - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

اخبار محرمانه - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

اخبار محرمانه - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

اخبار محرمانه - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

اخبار محرمانه - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

اخبار محرمانه - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

اخبار محرمانه - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

اخبار محرمانه - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

۶۰ مورد جانور آسیب دیده بعد از درمان به دامن طبیعت قزووین بازگشتند

اخبار محرمانه - مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان قزوین گفت: ۶۰ مورد از انواع جانوران وحشی آسیب دیده شامل انواع پرندگان، خزندگان و جوندگان پس از تیمار در زیستگاه‌های حیات وحش استان رهاسازی شده‌اند.

متهمین آلوده کننده محیط زیست دراستان قزوین به تهیه چهار مقاله علمی، پژوهشی محکوم شدند

اخبار محرمانه - مسئولین چهار بیمارستان آلاینده محیط زیست در قزوین بدلیل عدم رعایت دقیق قوانین و مقررات بی خطر سازی و دفع اصولی پسماند عفونی به یکسال قرار تعلیق و مجازات تکمیلی محکوم شدند.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

اخبار محرمانه - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

اخبار محرمانه - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

اخبار محرمانه - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

اخبار محرمانه - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

اخبار محرمانه - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

اخبار محرمانه - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

اخبار محرمانه - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

ساير مطالب

امضای قرارداد 4 طرح کلان پژوهشی اکتشافی تا پایان امسال

30 میلیون یورو مگاپروژه در حوزه اکتشافی نفت و گاز تعریف شده است

تجهیز تأسیسات نفت و گاز مارون به پکیج‌های هوشمند کپسول اطفای حریق

مذاکرات اکتشافی با 3 کشور خارجی در جریان است

پایان غفلت صنعت نفت از موضوع ازدیاد برداشت

ارتقای سودآوری و تولید پتروشیمی کارون با انجام بزرگ‌ترین تعمیرات اساسی

صادرات 1.3 میلیارد دلاری پتروشیمی پردیس

آیین‌نامه اجرایی طرح ارتقای مشارکت فعالان اقتصادی در زنجیره تولید بین‌المللی تصویب شد

تکمیل عملیات تعمیرات واحد تثبیت میعانات گازی پالایشگاه دوم پارس جنوبی

بیش از 3500 بسته آموزشی به دانش‌آموزان مستعد هرمزگانی اهدا شد

احیای روزانه 2 میلیون مترمکعبی گاز در زاگرس جنوبی

احیای روزانه 2 میلیون متر مکعبی گاز در زاگرس جنوبی

کاهش 44 درصدی قاچاق سوخت در استان همدان

مانور مقابله با مدیریت بحران در منطقه عملیاتی خارک برگزار شد

گره بازار نفت با تشدید شیوع کرونا در چین کورتر می‌شود

تلاش برای انتقال پاک، ایمن، پایدار و بهره‌ور گاز در روزهای سرد

مجتمع گاز پارس جنوبی و اهمیت راهبردی آن در مسیر توسعه ایران

کاهش 210 هزار بشکه‌ای تولید اوپک/ کاهش قیمت نفت خام سنگین ایران

بهینه‌سازی مصرف انرژی ضرورت ملی است

سازندگان داخلی برای صدور خدمات باید به بلوغ فناورانه برسند

عراق خواهان ثبات قیمت‌های انرژی است

گستره فعالیت‌های اکتشافی شرکت ملی نفت به خارج از مرزهای ایران می‌رود

قیمت‌های بالای نفت پس از زمستان دوام ندارد/ اعمال سقف قیمتی برای نفت روسیه عادلانه نیست

وزیر نفت کابینه تازه عراق در نشست‌ 185 اوپک حاضر می‌شود

دکل حفاری 57 فتح به میدان شانول می‌رود

همکاری‌های دوجانبه نفت و گاز اروندان و سازمان منطقه آزاد اروند بررسی شد

اقدام‌های پالایشگاه پنجم پارس جنوبی برای حفظ محیط زیست

دومین ردیف پالایشی فاز 14 پارس جنوبی عملیاتی شد/ افزایش ظرفیت پالایشی

وزارت نفت برای مصرف بهینه انرژی باید راهکارهایی مناسب در نظر گیرد

گاز طبیعی برای چند مشترک رایگان شد؟/ تمهیدهای پیش‌بینی‌شده برای مقابله با ناترازی گاز

بازخوانی تذکر دولت نسبت به بیش‌برآورد درآمدهای تبصره 14

بازخوانی تذکر دولت نسبت به بیش‌برآورد درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها

نخستین کنسرسیوم پتروشیمی در توسعه میدان‌های گازی آغاز به‌کار کرد

مدت زمان بستری نوزادان کارکنان زن صنعت نفت افزایش یافت

تأکید بر رسیدگی به نیازهای درمانی مجتمع گاز پارس جنوبی

قدرت پتروشیمی تبریز در دنیای رقابت پلیمری افزایش یافت

نشست تخصصی روسای اچ‌اس‌ئی شرکت‌های تابعه نفت مناطق مرکزی برگزار شد

توسعه 21 حلقه چاه نفت فلات قاره به شرکت‌های دانش‌بنیان واگذار می‌شود

آمادگی نفت مناطق مرکزی برای تولید حداکثری گاز در زمستان

افزایش 100 درصدی مصرف گاز در بخش خانگی طی هفته گذشته

روش ازدیاد برداشت چاه‌محور بیشتر مدنظر قرار گیرد

مسائل پیمانکاران در تعامل با کارفرمایان صنعت نفت تشریح شد

نخستین کنفرانس ملی افزایش بهره‌دهی چاه‌های نفت و گاز

رفع چالش‌های تأمین خوراک پتروشیمی‌ها با همکاری شرکت‌های ملی نفت و گاز

همکاری با روسیه بهترین فرصت برای رفع ناترازی گاز و افزایش فروش نفت است

تکمیل زنجیره ارزش در پتروپالایش کنگان با اجرای 6 طرح توسعه‌ای

قطعات توربین‌های گازی پالایشگاه‌ سرخون و قشم داخلی‌سازی می‌شوند

داخلی‌سازی نبض توسعه صنعت پتروشیمی کشور است/ تسهیل در تأمین منابع مالی طرح‌ها

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در جمع خبرنگاران

طرح احیای چاه‌های کم‌بازده چالش‌های واقعی صنعت نفت را برطرف می‌کند

قرارداد افزایش بهره‌دهی چاه‌های نفت و گاز با ایرانی‌ها امضا می‌شود/ وجود 600 چاه کم‌بازده نفت و گاز در ایران

رکوردشکنی تحویل گاز به نیروگاه‌ها و صنایع /افت مصرف نفت‌کوره در پاییز برای کاهش آلودگی هوا

16 هیئت‌ عالی فنی و تخصصی بر ارزیابی مدیران صنعت نفت نظارت می‌کنند

ذخیره‌سازی و آمادگی برای سوخت‌رسانی زمستانی در کهگیلویه و بویراحمد

خانه مدیران صنعت نفت آغاز به‌کار می‌کند

اجرای «نظام جامع توسعه مدیریت صنعت نفت» در شرکت‌های اصلی و فرعی الزامی است

2 رکورد تاریخی تولید پلی‌اتیلن ترفتالات ثبت شد

تولید 9 درصد گاز کشور در پالایشگاه فجر جم/ آمادگی کامل برای گذر از زمستان

40 درصد درآمد نفتی وارد صندوق توسعه ملی می‌شود

استفاده 50 درصدی از تجهیزات ایرانی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی

پتروشیمی؛ ناجی اقتصاد ایران در شرایط تحریم

احداث پارک‌های پتروشیمی شعار سال 1401 را محقق می‌کند

پالایشگاه نفت اصفهان، هلدینگ پتروپالایشی و صنعت سبز آینده

راه‌اندازی مجتمع‌های پتروشیمی یکی از زمینه‌های اشتغال‌زایی است

تحریم دیگر نمی‌تواند ابزار مناسبی برای کنترل ایران باشد

پارامترها برای تعیین سقف قیمت روسیه تعیین شد

ارائه تسهیلات بانکی به جایگاهداران سوخت برای اجرای طرح کهاب

نفت مرکزی آماده پذیرش ایده‌های نوین و افکار تازه در هر حوزه‌ای است

اجرای طرح‌های ضربتی و تأمین پایدار انرژی در شرکت نفت مناطق مرکزی

پتروشیمی بندر امام 28 تفاهم‌نامه با دانش‌بنیان‌ها امضا کرد

پول فروش نفت جایگزین خلق نقدینگی می‌شود

وجود بیش از 116 هزار مشترک گاز در سیستان و بلوچستان/ توسعه گازرسانی تداوم دارد

800 کیلومتر توپکرانی گسترده خطوط لوله نفت شرکت نفت و گاز گچساران

گزیده‌های نفتی هفته

تولید روزانه 570 میلیون مترمکعب گاز در پالایشگاه‌های پارس‌جنوبی

وعده معاون وزیر نفت برای تکمیل گازرسانی به حوزه سیستان

وعده معاون وزیر نفت درباره تکمیل گازرسانی به حوزه سیستان

استکبار جهانی نگران پیشرفت‌های حوزه علمی و اقتصادی ایران است

توسعه اشتغالزایی در شهر خاش با گازرسانی

جشن گازرسانی در سیستان و بلوچستان/ شعله‌های آبی بار دیگر روشن شدند

تلاش برای ارتقای فرهنگ حسابرسی عملیاتی در صنعت نفت

قیمت سبد نفتی اوپک از 94 دلار گذشت

بهره‌برداری رسمی از پروژه تغلیظ گازهای اسیدی پالایشگاه گاز هاشمی‌نژاد

شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه در یک نگاه

ایران و روسیه ظرفیت‌های مطلوبی برای همکاری در بخش نفت و انرژی دارند

وزیر نفت جزئیات اسناد همکاری اقتصادی با روسیه را تشریح کرد

کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه از نگاه دوربین

نهادینه‌سازی پدافندغیرعامل در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی

زیرساخت شبکه ستاد نفت مناطق مرکزی با شرکت‌های تابع یکپارچه‌سازی شد

هشدار شرکت ملی گاز درباره ضرورت مصرف بهینه در فصل سرما

روابط ایران و روسیه به بالاترین سطح می‌رسد

معیار انتصاب‌های صنعت نفت شایستگی و توانمندی کارکنان است

قیمت نفت با افت دلار افزایش یافت

گام بلند گروه اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی نفت برای تأمین منابع پایدار

حمایت وزارت نفت از توسعه روابط ایران و روسیه در همه بخش‌ها

حمایت وزارت نفت برای توسعه روابط ایران و روسیه در همه بخش‌ها

اهدای 3 هزار بسته نوشت‌افزار به دانش‌آموزان مناطق همجوار تأسیسات نفتی

اظهار امیدواری روسیه برای تسریع در اجرایی شدن توافق‌های نفتی با ایران

آیین نکوداشت پدافند غیرعامل صنعت نفت برگزار می‌شود

آمادگی صندوق توسعه ملی برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های کریدور شمال به جنوب

© - www.akhbaremahramaneh.ir . All Rights Reserved.

سفیر گردش www.safiregardesh.com تور گردشگری هتل