اخبار محرمانه

آخرين مطالب

اسب سیاه جمهوری‌خواهان در انتخابات 2024 تحلیل ویژه

اسب سیاه جمهوری‌خواهان در انتخابات 2024
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - فرارو /متن پیش رو در فرارو منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیست
رقابت برای نامزدی ریاست جمهوری 2024 جمهوری خواهان به طور جدی در 9 نوامبر 2022 آغاز شد و می‌تواند بسیار رقابتی‌تر از آن چیزی باشد که بسیاری از مردم فکر می‌کنند. تقریبا در افکار هر مفسر، مشاور و سخنگوی جناح راست میانه این فرضیه وجود دارد که دونالد ترامپ نامزد خواهد بود.
به گزارش اسپکتیتر، تنها مخالفان ترامپ و شکاکان محافظه کار به طرح این احتمال علاقه دارند که شخص دیگری انتخاب شود و عمدتا حول محور این ایده متحد شده‌اند که تنها نامزدی که می‌تواند قدرتمندترین مرد فلوریدا (ترامپ) را شکست دهد مردی دیگر از فلوریدا است: «ران دیسانتیس» فرماندار فلوریدا. برخی تصور می‌کنند که دیسانتیس ترامپ را به چالش نمی‌کشد و اگر این کار را انجام دهد اقدام احمقانه‌ای خواهد بود، زیرا اکثریت پوپولیست حزب را از حزب جمهوری خواه جدا خواهد کرد و باعث ایجاد چالش‌های بیش‌تر خواهد شد.
با این وجود، تاریخ نشان می‌دهد این نتیجه گیری اشتباهی است که رقبا و گزینه‌های عملی را تنها ترامپ و دیسانتیس قلمداد کنیم. در واقع، سناریویی وجود دارد که در آن شاهد حضور افراد دیگر نیز خواهیم بود. ترامپ در سال 2016 میلادی وارد عرصه رقابت‌های انتخاباتی شد. او اکنون کارنامه‌ای برای دفاع دارد و تا حد زیادی در عرصه مناظره شناخته شده است و با حضور در رقابت سال 2024 میلادی می‌تواند دستاورد‌هایی را کسب کند. با این وجود، برای شکست دادن ترامپ به فهرستی از ابزار نیاز دارید.
شما برای شکست دادن ترامپ باید با جمهوری خواهان سنتی پیش از او رفتاری دوستانه‌تر داشته باشید تا ارتباطات مالی برقرار کرده و اهدا کنندگان قابل توجهی که قادر به تامین مالی کارزار انتخابات ریاست جمهوری‌تان هستند را در کنار خود حفظ کنید و همزمان در لحن سخنان و برنامه‌تان قادر به انتقاد از ترامپ باشید تا ظرفیت بالقوه جذب افراد شکاک نسبت به ترامپ را افزایش دهید.
«مایک پنس» معاون رئیس جمهور سابق به وضوح در حال ایجاد بستر لازم برای چنین رقابتی است. او در حال بازدید از نقاط مهم و تاثیرگذار در انتخابات ریاست جمهوری در سراسر ایالات متحده است و چندین سخنرانی داشته که در آن پیام محافظه‌کارانه سنت گرا را بیان کرده است.
پنس آشکارا برخی از جنبه‌های سیاست خارجی ترامپ و چارچوب تجدیدنظرطلبانه 6 ژانویه را مورد انتقاد قرار داده است. با این وجود، او در میان رای دهندگان جمهوری خواه که پس از تایید انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهور از سوی پنس علیه او مخالفت کردند بسیار نامحبوب است. محبوبیت او از بیش از 90 درصد به تقریبا 50 درصد در میان جمهوری خواهان کاهش یافت و هرگز بهبود نیافته است.
یکی از نامزد‌های احتمالی که با شتاب فزاینده‌ای در حال حرکت است «گلن یانکین» فرماندار ویرجینیا می‌باشد که پیروزی قانع‌کننده‌اش در ایالتی با گرایش آبی (متمایل به دموکرات ها) باعث شگفتی بسیاری از جمهوری خواهان شد.
یانکین در بسیاری از حضورهایش در رسانه‌ها در سال گذشته خود را به عنوان جنگجویی که در مورد بسیاری از موضوعات مرتبط با جنگ فرهنگی فعال است نشان داده و پیشینه‌اش در امور مالی به او این امکان را می‌دهد تا دلار‌های قابل توجهی به دست آورد. برای جمهوری خواهانی که مشتاق بازگشت به حالت عادی و شکلی کمتر تفرقه‌انگیز از حکمرانی هستند او ممکن است چهره‌ای جذاب باشد.
سایر نامزد‌های بالقوه بیش از آن که مزیت‌هایی داشته باشند به دلیل نواقص‌شان قابل توجه هستند. «تام کاتن» سناتور آرکانزاس و «نیکی هیلی» فرماندار سابق کارولینای جنوبی که زمانی به عنوان چهره‌های آینده حزب معرفی می‌شدند عموما بیش از حد نو محافظه کار قلمداد می‌شوند. «کریس کریستی» از نیوجرسی ممکن است خواستار بازگشت به عرصه رقابت‌ها باشد، اما او شانس خود را در سال 2012 میلادی از دست داد و وضعیت‌اش از نظر محبوبیت مردمی هرگز بهبود نیافته است. افراد نزدیک به «تد کروز» سناتور تگزاس تردید دارند که او قصد داشته باشد بار دیگر با ترامپ رقابت کند.
اگر «تیم اسکات» سناتور کارولینای جنوبی، «کریستی نوم» فرماندار داکوتای جنوبی و «تولسی گابارد» دموکرات جدید و جمهوری خواه سابق نامزد شوند این تصور به طور گسترده وجود دارد که هدف آنان دستیابی به معاونت ریاست جمهوری است نه تلاش واقعی برای تصدی منصب ریاست جمهوری.
این وضعیت ما را به برترین اسب سیاه در این عرصه می‌رساند: «مایک پمپئو» رئیس سابق سیا و وزیر امور خارجه دولت ترامپ که به خاطر نسخه‌ای تصفیه شده از جنگ طلبی جمهوری خواهان در دوره «نخست امریکا» شهرت پیدا کرد. پمپئو با توانایی اثبات شده برای مقابله با مطبوعات شرکتی، مقابله با منتقدان ایدئولوژیک و برنده شدن در مباحثات و مناظره‌ها نقش پلیس بد را در این میدان بازی کرده است یک ویژگی اساسی برای هر نامزدی در عصر رسانه محوری که در آن عملکرد مناظره اهمیتی چشمگیر دارد.
او به طور گسترده به عنوان یک جنگجو در برنامه‌های خبری تلویزیونی شناخته می‌شود جایی که او از اقدامات‌اش در زمینه سیاست خارجی دولت ترامپ به شدت دفاع می‌کند. ظاهر فیزیکی او نیز جدید است.
وزن پمپئو که در دوران حضورش در دولت ترامپ مردی درشت اندام محسوب می‌شد پس از ترک ریاست جمهوری نوسانات قابل توجهی داشت. او ادعا می‌کند زمانی که به وزن 136 کیلوگرم نزدیک شد ورزش را در یک باشگاه خانگی آغاز کرد و رژیم غذایی‌اش را به طور چشمگیری از کربوهیدرات تغییر داد و ظرف مدت زمان کوتاهی (بیش از شش ماه) 40 کیلوگرم وزن کم کرد. اطرافیان او و کسانی که وی را از پیش می‌شناسند می‌گویند هر اندازه که باورش سخت باشد این کاهش وزن نشان دهنده یک رویکرد کلاسیک پمپئو است: وقتی او ذهن خود را به کاری معطوف می‌کند آن را انجام می‌دهد.
پمپئو در این باره گفته بود: «این کاهش وزن برایم یک چالش جدی بود. من به مدت هفت ماه این کار را انجام دادم، زیرا نیاز داشتم. این یک چرخه با فضیلت است. احساس بهتری پیدا می‌کنی، شروع به ورزش کردن می‌کنی، کروسان و تمام چیز‌هایی که دوست داری را کنار می‌گذاری».
پمپئو از خانواده‌ای با تبار مهاجر ایتالیایی تبار پیش از نقل مکان به وست پوینت برای تحصیل در رشته مهندسی در اورنج کانتی در کالیفرنیا بزرگ شد. او سپس به دانشکده حقوق هاروارد رفت. او بلافاصله پس از فارغ التحصیلی به ویچیتا در کانزاس رفت تا با سه تن از همکلاسی‌هایش در وست پوینت در سرمایه‌گذاری‌ای از صنایع Bain و Koch در یک شرکت هوافضا شراکت داشته باشد.
در نتیجه، او پدیده‌ای نادر در سیاست امروز امریکاست با رزومه‌ای که به نظر می‌رسد از روش قدیمی انجام کار‌ها جدا شده است: فعالیت نظامی، دانشکده حقوق و موفقیت تجاری. او همگی این موارد را در رزومه‌اش دارد. سپس راهیابی به کنگره، سپس ریاست سیا و سپس تصدی منصب وزیر امور خارجه. در نتیجه، ما می‌بینیم که چرا او معتقد است که می‌تواند رئیس جمهور شود. او انرژی یک سیاستمدار را ساطع می‌کند که معتقد است می‌تواند به هر چیزی که در ذهن‌اش باشد دست یابد.
این روز‌ها او برای سخنرانی به سراسر جهان سفر می‌کند. هنگامی که در نیوهمپشایر حاضر شد به تازگی از سفری به آسیا بازگشته بود جایی که از توکیو و تایوان بازدید کرد و نگرانی‌هایی را از آسیایی‌ها با این مضمون شنید که سیاست بایدن در قبال آسیا «گیج کننده» بوده است.
او در سخنرانی‌اش با رای دهندگان نیوهمپشایر پرخاشگر بود. او در پاسخ به یک رای دهنده که از او پرسید: «چه کار بیش‌تری را می‌توانیم و باید انجام دهیم تا چین را از همکاری با کارتل‌های مکزیکی باز داریم»؟ و پرسش‌اش درباره شیوع مداوم ماده مخدر فنتانیل در امریکا بود گفت: «به نظر من این تقریبا شبیه یک اقدام جنگی است. افراد زیادی بر اثر مصرف آن جان‌شان را از دست داده اند». او در ادامه افزود: «سی ان ان در گزارشی پرزیدنت ترامپ را متهم کرد که می‌خواهد مکزیک را بمباران کند نه این من بودم که گفتم می‌خواهم این کار را انجام دهم»!
او در ادامه افزود: «امروز فضای بی‌حکومتی را تنها در افغانستان نمی‌بینیم مشابه آن در» ال پاسو «(غربی‌ترین نقطه تگزاس) وجود دارد هیچ قانونی در آنجا حکمفرما نیست. هیچ کلانتری وجود ندارد. کارتل‌ها آنجا را اداره می‌کنند و قانون خود را اجرا می‌کنند. این بسیار خطرناک است. چگونه می‌توانیم از آمریکا در برابر فضای فقدان حکمرانی در مرزهای‌مان محافظت کنیم؟ چگونه می‌توانیم جلوی شی جین پینگ در مورد انتقال مواد مخدر به آمریکا با هدف به زوال کشاندن کشورمان را بگیریم؟ ابزار‌هایی که ممکن است داشته باشیم چیست؟ ما باید فکر کردن در مورد این که چگونه می‌توانیم از تمام ظرفیت آمریکا برای محافظت از خود در برابر چنین فضا‌های غیر قابل کنترلی استفاده کنیم را آغاز نماییم».
بخش سیاست خارجی کارنامه او مشخص است. آن چه در مورد پمپئو در سال 2024 جالب خواهد بود آن است که او می‌تواند بر روی‌عدم آگاهی رای دهندگان جمهوری خواه درباره توانایی‌های خود در عرصه سیاست داخلی سرمایه‌گذاری کند. در کنگره زمانی که او نماینده کانزاس بود یک محافظه کار فرهنگی قابل اعتماد قلمداد می‌شد. با این وجود، برای افرادی که او را به دلیل فعالیت‌اش در حوزه امنیت ملی می‌شناسند قدرت‌اش در مسائل مرتبط با جنگ فرهنگی ممکن است تعجب‌آور باشد.
او در نیوهمپشایر به راحتی با پرسش‌های مربوط به رفراندوم سقط جنین در ایالت خود برخورد کرد و ترس از این که گرایش به مسائل جنگ فرهنگی ممکن است برای جمهوریخواهان مشکل ساز باشد را محکوم نمود.
او گفت: «من از» رندی وینگارتن «(رئیس فدراسیون معلمان ایالات متحده آمریکا) بیش از شی جین پینگ می‌ترسم. ما نمی‌توانیم به بچه‌ها بیاموزیم که تاریخ کشورمان از سال 1619 میلادی شروع می‌شود. مبارزه با چنین نحوه آموزشی اساسی‌ترین کار امنیتی است که باید انجام دهیم».
دوره تصدی پمپئو در کنگره آموزنده است. زمانی که او از سوی تی پارتی (جناح راست حزب جمهوری خواه) در سال 2010 میلادی انتخاب شد بیش‌تر به دلیل مشارکت‌اش در کمیته بنغازی و دیگر جدال‌های برجسته در حوزه سیاست خارجی شهرت داشت.
با این وجود، به همان اندازه در جلسات استماع کمیته با مقام‌های دوره اوباما مانند «جینا مک کارتی» نیز وارد چالش می‌شد. یکی از کارکنان سابق پمپئو می‌گوید: «جنگ فرهنگی برای او یک چالش است، زیرا او در آن بسیار قوی است و مردم ندیده‌اند که تا چه اندازه قوی است».
پمپئو در سخنرانی خود در نیوهمپشایر بر اهمیت شکست دادن چپگرایان و نه تخریب آنان تاکید کرده است. شعار او این است که «آنان را در صندوق رای شکست دهید». این شعار پایگاه رای دهندگان اردوگاه راست که طرفدار تخریب تمام آثار چپ هستند را راضی نمی‌کند، اما برای کسانی که مشتاق بازگشت به یک جمهوری خواهی و محافظه کاری عادی در پی یک دوره تفرقه افکن هستند رضایت بخش خواهد بود.
با این وجود، پمپئو با رئیس سابق خود (ترامپ) چگونه رفتاری خواهد داشت؟ این پرسشی بزرگ در ذهن همکاران سابق اوست. پاسخ کلی این است: او با مقداری احترام با ترامپ برخورد می‌کند، اما تلاش می‌کند تا تضاد‌های میان خود و ترامپ در مورد منصب ریاست جمهوری را تشدید کند. پمپئو در سخنرانی خود در در نیوهمپشایر انتقاد از ترامپ در مورد حمله به عمارت‌اش برای کشف اسناد را مطرح کرد. او تاکید کرد که همراه داشتن اسناد از سوی ترامپ اشتباه بوده و می‌توانست یک تهدید امنیتی قلمداد شود، اما همزمان حمله اف بی‌آی به عمارت ترامپ را نیز اشتباه خوانده و عامل بی‌اعتمادی بیش‌تر مردم امریکا به نهاد‌های دموکراتیک آن کشور دانسته است.
در مورد توانایی او به منظور تامین مالی کارزار انتخاباتی هنوز وضعیت مشخص نیست. او رابطه کاری خود را با سرمایه دارانی که در محافل جمهوری خواه مهم هستند حفظ کرده است. او دیگر مانند گذشته جدی نیست شوخی می‌کند و براحتی از فوتبال صحبت می‌کند. او برای آرامش فیلم تماشا می‌کند و عاشق کمدی‌های سبک «جاد اپتاو» کارگردان امریکایی است. پمپئو هم چنین طرفدار اختصاصی تیم بسکتبال «ویچیتا استیت شوکرز» است.
شرط‌بندی روی پمپئو مطمئنا شرط‌بندی روی یک اسب سیاه است. در حالی که رویکرد او به سیاست ممکن است قدیمی به نظر برسد بسیاری از مشاوران سیاسی و اعضای گروه‌های مرتبط با کمک‌های مالی در واشنگتن بر این باورند که او و قابلیت‌هایش دست کم گرفته شده اند. او می‌تواند در میان رای دهندگانی که می‌خواهند از سیاستمداران هشتادساله‌ای که از سال 1992 میلادی بر سیاست امریکا تسلط داشته‌اند عبور کنند محبوب باشد.
یکی از ناظران آگاه سیاست امریکا که به هیچ یک از رقبای انتخاباتی 2024 وابستگی ندارد می‌گوید: «پمپئو می‌داند چگونه خُرد کند. سرگرمی اصلی او کشتن تروریست‌ها است. پرسش این است که آیا پمپئو خواستار بازگشت به سیاست خارجی دوره بوش است یا چیزی قدیمی‌تر و ریگانی تر. انتقاد اصلی ترامپ از جنگ‌های بوش در خاورمیانه رای دهندگان جمهوری خواه را به سوی خود جلب کرد رای دهندگانی که تردیدی جدی درباره آن ماموریت‌ها داشتند. با این وجود، فراتر از این انتقادات، ترامپ جزئیات اندکی را ارائه کرد. پمپئو پس از کسب مقام وزارت خارجه در همراهی با» جارد کوشنر «توافق ابراهیم را به ثمر رساند».
پمپئو در نیوهمپشایر به مزایای آن توافق و امید‌های خود به آینده با اتحاد دولت‌های عربی با اسرائیلی‌ها و تشکیل جبهه متحد علیه ایران اشاره کرد. او گفت: «ما ماجراجو نبودیم. ما یک سیاست خارجی بسیار محدود را اجرا کردیم. با این وجود، ما کماکان قوی بودیم. زمانی که یک خط را کشیدیم کاملا آشکارا نشان دادیم که مایل هستیم از آن خط دفاع کنیم».
پمپئو در ادامه با اشاره به این که در دوران تصدی‌اش صحبت‌هایی در این باره مطرح شده بود که «او یک جنگ طلب است و جنگ جهانی سوم را آغاز خواهد کرد» گفت: «من فکر می‌کنم مردم آمریکا می‌توانند ببینند که رهبری آمریکا مهم است. هیچ جنگ تازه‌ای در چشم‌انداز ما قرار نداشت. در واقع، ما رد پای خود را در افغانستان کاهش دادیم. ما همیشه باید یک ارتش قوی و توانا در پشت خود داشته باشیم».
پمپئو در پاسخ به پرسش خبرنگار «اسپکتیتر» افزود: «ما باید اطمینان حاصل کنیم افرادی که در اطراف رئیس جمهور بعدی جمع می‌شوند به اولویت داشتن آمریکایی‌ها در سیاست خارجی اعتقاد دارند و درک می‌کنند که چگونه برنامه‌های آنان را اجرا کنند. سیاست خارجی به آرامی شب پیش نمی‌رود. شما از روز نخست آغاز می‌کنید و به هشت سال زمان نیاز دارید. این یک پروژه است نه یک لحظه».
او به «اسپکتیتر» گفت که هنوز در مورد نامزدی یاعدم نامزدی در رقابت‌های انتخاباتی 2024 تصمیمی نگرفته و در جلسه‌ای در نیوهمپشایر در پاسخ به یکی از حضار که گفت امیدواریم سال 2024 شما را دوباره ببینیم در حالی که در حال امضای تخم مرغ بود با لبخند گفت: «متشکرم، شما بسیار مهربان هستید».

لینک کوتاه:
https://www.akhbaremahramaneh.ir/Fa/News/740671/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

صدیقی، امام جمعه موقت تهران: روحیه بسیجی یعنی ذوب در ولایت بودن / در گذشته مسئولان اشتباهاتی کرده اند اما امام و رهبری اشتباه نکردند چون تقوا دارند

علم الهدی: باید از این گوشی‌های همراه که در دست شماست برای انجام جهاد تبیین استفاده کنید

خودت قسمتت را تغییر بده

تلاش بسیار زیاد برای مهار ترس از ارتفاع

حکمت/ اصلاح رابطه بین انسان و خدا

وقتی مجبوری با چاپستیک غذا بخوری!

موافقت پارلمان اروپا با لغو مشروط ویزای شنگن برای کویتی‌ها و قطری‌ها

معمای «1+2» مذاکرات برجامی

خارج شدن رب گوجه و تن ماهی از قیمت گذاری دستوری

صرفه جویی ارزی بین 100 تا 150 میلیون یورو با اقدام یک شرکت دانش‌بنیان

دستور مرتضوی به بهزیستی برای شناسایی بی‌سرپناهان فاقد کارت بانکی

دستگیری یک توریست در چین به دلیل نقض رعایت قوانین کرونایی

تلاش روس‌ها برای برگزاری دیدار میان اردوغان و اسد

وقوع انفجار و آتش سوزی در بندر «سامسون» ترکیه

شانس اکران پیش از جشنواره برای «گیج گاه»

بازیگر «بی‌آبان»: چرا اکثر فیلم‌ها در تهران ساخته می‌شوند

حکایت آدمی که مریض عشق میشه

نقد فیلم تخیلی «شیوا» با پایانی سردرگم‌کننده

چهره ها/ اینستاپست تلخ احمد ایران دوست

صبحانه کاری یا مراسم خواستگاری؟

چهره ها/ عکسی از حسین سلیمانی در کنار مرحوم «مهرداد میناوند»

دشمنی «طاووس الملوک» آشکار شد

خواستگاری رسمی فرخ از نورا

10 هزار میلیارد تومان سهم تلویزیون از آگهی‌های جام‌جهانی

فیلم های ایرانی مهم که با محوریت نام یک زن ساخته شدند

فقط بلدید جاده چالوس رو ببندید؟

من همه بچه هام رو به یک چشم نگاه میکنم

مدیریت صداوسیما با کنداکتور پر شده از سریال های تکراری!

وقتی همه می‌خواستیم یکی از «فوتبالیست‌ها» باشیم!

وقتی کلی برنامه چیدی و منتظری خانواده بره مسافرت!

جیران و بچش در خیال شاه

«لوپتو» راهی بولیوی شد

نسخه کریسمسی از «نگهبانان کهکشان» برای درمان غم باخت!

جمع‌بندی گزارش حوادث اخیر در دستور کار کمیسیون‌های مجلس

نماینده مجلس: هر تصمیمی که حال مردم را خوب کند، تصمیم خوبی است

جزئیات مناظره چالشی ابطحی و احدیان درباره وقایع اخیر

مهمان یک مهمانی خاص

وضعیت جاده‌ها و راه‌ها، امروز 11 آذر 1401 / بارش باران در محور‌های مواصلاتی 9 استان کشور

تازه‌ترین خبر از ابوالفضل پورعرب در بیمارستان / احتمال جراحی پای پورعرب در هفته آینده

بسیاری از متقاضیان واحد‌های نهضت ملی مسکن به دلیل انجام هیچ اقدامی برای ساخت، انصراف داده‌اند

خبرگزاری دولت: سفر امیرعبداللهیان به ایتالیا به خاطر یک برنامه پر اهمیت در تهران، از دستور کار خارج شد

دادستان کل کشور: مجلس و شورای عالی انقلاب در حال کار بر روی مساله حجاب هستند؛ نتایج آن تا 15 روز آینده مشخص خواهد شد / دستگاه قضایی به دنبال تعطیلی پلیس امنیت اجتماعی نیست؛ منتهی بعد از حوادث اخیر دستگاه‌های امنیتی و فرهنگی به دنبال حل مدبرانه‌ی مسئله هستند

واکنش مدیرکل سیاسی وزارت کشور به اظهارات نماینده مهاباد: درمورد آمار کشته‌های حوادث اخیر، به جز ادعای خود محمودزاده هنوز آمار رسمی را ندیده‌ام، آمار غیررسمی هم ندیده‌ام

28 آذر؛ نشست شورای امنیت درباره «قطعنامه 2231 و برجام»

بعد از شکست ایران مقابل آمریکا مردم یکپارچه ناراحت شدند اما وطن‌فروشان شادی کردند

اقدام عجیب صداوسیما بعد از باخت ایران

نگاهی به زندگی معلولین با شهاب حسینی و نگار جواهریان

برگزاری مراسم تکریم و تجلیل از همسران جانبازان 70 درصد «همسفر خورشید» در ایلام

بازدید قاضی‌زاده هاشمی از بیمارستان شهید مصطفی خمینی/همسران جانبازان بزرگترین جمعیت پرستاران کشور هستند/حق پرستاری ایثارگران مشمول در سال جاری 38 درصد افزایش یافته است

دیدار قاضی‌زاده هاشمی با نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان/اختیارات لازم برای خدمات رسانی به ایثارگران در استان‌ها و شهرستان‌ها تفویض شده است/حل مشکلات ایثارگران نیازمند همت و عزم همه مسئولان استانی است

© - www.akhbaremahramaneh.ir . All Rights Reserved.

سفیر گردش www.safiregardesh.com تور گردشگری هتل