اخبار محرمانه

آخرين مطالب

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران:

افزایش مصرف بنزین پس از کرونا امکان صادرات بنزین را از بین برد/ به‌کارگیری طرح‌های نه‌گانه برای مقابله با عرضه خارج از شبکه سوخت وزارت نفت

افزایش مصرف بنزین پس از کرونا امکان صادرات بنزین را از بین برد/ به‌کارگیری طرح‌های نه‌گانه برای مقابله با عرضه خارج از شبکه سوخت
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به مصرف روزانه 70 میلیون لیتر در دوره کرونا گفت: این در حالی بود که میزان تولید بنزین در آن ایام، بیش از روزانه 90 میلیون لیتر بود که با افزایش جهشی و به‌یکباره مصرف به بیش از 100 میلیون لیتر پس از کنترل شیوع ویروس کرونا، ‌عملاً امکان صادرات بنزین از بین رفت.

به گزارش خبرنگار شانا، جلیل سالاری صبح امروز (سه‌شنبه، 22 خرداد) در نشست با نمایندگان رسانه‌های خبری در محل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، با ارائه گزارشی کامل از عملکرد این شرکت در طول دوره 1000 روزه فعالیت دولت سیزدهم گفت: با افزایش روزافزون مصرف بنزین پس از استقرار دولت سیزدهم که با مهار ویروس کرونا هم‌زمان شده بود، در سال 1400، 4 میلیون تراز مثبت بین تولید و مصرف بنزین کشور وجود داشت که تلاش کردیم در چنین شرایطی بنزین موردنیاز کشور را تأمین کنیم. پس از آن نیز با افزایش تعداد خودروها بدون خروج خودروهای فرسوده، این میزان باز هم به‌شکلی جهشی افزایش یافت، تا جایی که این عدد هم‌اکنون به‌طور میانگین به روزانه حدود 120 میلیون لیتر رسیده است.
وی با اشاره به تعمیرات اساسی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس افزود: این پالایشگاه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مبادی تولید بنزین کشور که نزدیک به نیمی از بنزین کشور را تولید می‌کند، به حدود سه دوره تعمیرات اساسی نیاز داشت که در این دولت بدون لطمه به تولید بنزین و بدون کوچک‌ترین وقفه در عملیات توزیع بنزین کشور، با موفقیت‌ اجرایی شد.
معاون وزیر نفت در امور پالایش تأکید کرد: واحد گوگردزدایی پالایشگاه اصفهان نیز در مسیر بهره‌برداری دچار اشکالاتی مهم در حوزه ایمنی بود که پس از رفع این چالش‌ها در نقاط متعدد (در صورت بهره‌برداری، با وجود عیوب متعدد در نقاط مختلف مخاطراتی را به همراه داشت) که ظرف مدت‌زمان چهار ماه اجرایی شد، این طرح نیز به بهره‌برداری رسید و با راه‌اندازی آن حدود 20 میلیون لیتر به ظرفیت نفت‌گاز یورو 5 کشور افزوده شد.
سالاری با اشاره به اینکه با اجرای اقدام‌هایی که در نهادهای توسعه‌ای شرکت انجام شد، شرکت را از شرایط زیان‌دهی خارج کردند، گفت: در زمان تحویل دولت سیزدهم در سال 1400، تعهدات صادرات بنزین ما 744 میلیون لیتر معادل 21 کشتی بود و به حل‌وفصل و تعیین‌تکلیف نیاز داشت، همچنین 27 فقره صادرات بدون پشتوانه انجام شده بود که معادل 58 کشتی بود که آن هم بخشی از تعهدات بود. افزون‌برآن، 11 کشتی بنزین نیز فروش رفته بود که مجبور شدیم تعهدهای آن را باطل کنیم.
وی همچنین با اشاره به توسعه زیرساخت‌های سامانه هوشمند سوخت در کشور با استقرار دولت سیزدهم به ویژه پس از حمله سایبری گفت:‌ وقتی وارد مجموعه شدیم فقط 9 هزار قطعه کارت سوخت موجود بود که افزون بر تأمین کارت و بومی‌سازی آن و صدور و تحویل حدود 4 میلیون قطعه کارت سوخت المثنی، زمان انتظار صدور کارت سوخت نیز به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت، همچنین افزون بر بومی‌سازی کارت‌خوان‌ها و دیگر تجهیزات سامانه هوشمند سوخت، کارگاه‌های تعمیرات تجهیزات سامانه هوشمند سوخت را در سراسر کشور راه‌اندازی کردیم.
معاون وزیر نفت در امور پالایش همچنین با اشاره به اقدام‌های انجام‌شده به‌منظور شفاف‌سازی واگذاری‌ها افزود: نزدیک یک‌میلیارد یورو پروژه در شرکت‌های پالایشی را تعیین‌تکلیف کردیم و با اقدام‌هایی که در نهادهای توسعه‌ای شرکت انجام شد، شرکت را از شرایط ضرردهی خارج کردیم.
سالاری با اشاره به اجرای پروژه‌های فراسرزمینی برای نخستین بار از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در صنعت نفت گفت: طی 6 سال گذشته افزون بر اجرای پروژه‌های فراسرزمینی و صدور خدمات فنی - مهندسی در قالب این پروژه با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی، دانش فنی طرح‌های ارتقای کیفی را با کمک‌ دانش‌بنیان‌ها در کشور بومی‌سازی کردیم.
وی همچنین به توسعه زیرساخت‌های صنعت انتقال با بهره‌برداری از پروژه‌های جدید خط لوله و نیز توسعه حمل‌ونقل ریلی فرآورده در دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: با توجه به شکاف قیمتی قابل توجه فرآورده با کشورهای همسایه، تعرضات زیادی به خطوط لوله کشور داشتیم، اما با تلاش شبانه‌روزی همکاران من، هیچ کمبودی در تأمین و تحویل سوخت کشور وجود نداشت.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: کیفی‌سازی فرآورده را در دستور کار قرار دادیم و امروز بیش از 85 تا 90 درصد فرآورده تولیدی در کشور با استاندارد یورو 4 و 5 تولید می‌شود، همچنین برای نخستین بار در کشور دانش فنی طرح‌های ارتقای کیفی نفت‌کوره را در کشور بومی‌سازی و از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی و برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، اجرای این طرح‌ها را در واحدهای پالایشی به‌دقت رصد و پیگیری کردیم.
سالاری با اعلام اینکه امسال حدود هزار و 100 کیلومتر خط لوله جدید به بهره‌برداری می‌رسد که روند عرضه و دسترسی به فرآورده در کشور را به مقدار قابل ملاحظه‌ای تسهیل خواهد کرد، گفت: با احتساب این خطوط، طول خطوط لوله نفت و فرآورده کشور به نزدیک 16 هزار کیلومتر خواهد رسید.
وی همچنین با اشاره به اقدام‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای مبارزه با قاچاق سوخت با تعریف بیش از 9 اقدام در حوزه مبارزه با قاچاق سوخت و به‌کارگیری سیاست‌های غیرقیمتی به‌منظور مصرف بهینه سوخت در کشور و جلوگیری از هدررفت سرمایه ملی، بیان کرد: در همه حوزه‌ها با احتساب بخش نیروگاهی، سلانه معادل حدود 9 میلیارد دلار عرضه خارج از شبکه سوخت در کشور داریم که به‌منظور مقابله با این عرضه خارج از شبکه، همکاران من در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی 9 طرح مهم را اجرایی کردند که نقش مهمی در مبارزه جدی با قاچاق سوخت داشته است. پیش‌بینی می‌کنیم با اجرای این طرح‌ها از اتلاف و قاچاق روزانه 10 میلیون لیتر فرآورده در کشور جلوگیری شود.
این خبر در حال تکمیل است ...

لینک کوتاه:
https://www.akhbaremahramaneh.ir/Fa/News/1241470/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

هادی کاظمی، علی استادی و الهام فراشاه در اکران مردمی «قلهک»

وعده قاضی‌ زاده‌ هاشمی به رانندگان تاکسی‌ های اینترنتی

اظهارات مهم دو فرمانده بلندپایه ارتش درباره انتخابات ریاست جمهوری

چهره خندان ظریف و تاجگردون در ستاد پزشکیان

سوال از مردم؛ ویژگی‌های رئیس جمهور آیندت رو انتخاب کن

سعید جلیلی در آغوش یک مرجع تقیلد

حواشی امروز حضور نامزدهای ریاست جمهوری در رسانه ملی

وطن امروز: مطالبات مردم از رئیس دولت چهاردهم سیاسی نیست

توانیر اعلام کرد: شهرداری‌ها و بانک‌ها کمترین همراهی را در کاهش مصرف برق دارند

زخمی شدن 2 صهیونیست در حمله حزب الله

ایلان ماسک به آزار جنسی متهم شد!

انتقاد پزشکیان از مجلس: با بیمارستان خصوصی قرارداد بستید با 5 برابر تعرفه؟!

قالیباف: تورم اقتصادی و اخلاق جامعه بر یکدیگر اثر می‌گذارند

در ستایش از صندوق شیکسته پیکسته

نمایش «دیوانه‌ای از قفس پرید» در موزه سینما

قالیباف:‌ من به حکمرانی در فضای مجازی معتقد هستم

اظهارات قالیباف از فعالان رسانه‌ای در روزهای اخیر بازداشت شدند

ادعای رویترز درباره گزارش آژانس پیرامون پیشرفت‌های اتمی ایران

سعیدجلیلی: کسانی که درآمدهای نجومی دارند باید همانند کارگر و کارمند مالیات بدهند

سید محمد خاتمی: به دکتر پزشکیان رأی خواهم داد

قالیباف: فرهنگ موضوع اساسی کشور است

آغاز مرحله جدید کشف فرارهای مالیاتی با اسناد جدید

پیش‌نویس بیانیه گروه 7؛ حمایت از آتش‌بس غزه و ابراز نگرانی از تنش در مرز لبنان و اراضی اشغالی

پنج برنده اسکار افتخاری معرفی شدند

جزئیات پیشنهادات جبهه اصلاحات به پزشکیان

پورمحمدی: احساس مردم ما این است که جمهوری اسلامی در حال حاضر موقعیت ممتازی دارد

با چه کسانی باید قهر کرد؟

دلبری نامزدها با خودرو

سومین تجاوز آمریکا و انگلیس به الحدیده یمن

چهره ها/ «شروین حاجی‌پور» در کنار کارگردان معروف سینما

صحبت های جلیلی از عملکرد دولتش در هماهنگی بین قوا

گفت و گوی تلفنی باقری با وزیر خارجه عربستان درباره برگزاری حج

چالش فرش‌های سعدآباد تمام نشد؟

زاکانی: امیرکبیر 3 سال در کشور مسئولیت داشت و در تاریخ ماندگار شد

پاسخ جلیلی به سوالی در خصوص کابینه احتمالی دولتش

فواد ایزدی در برنامه زنده تلویزیون: قرار بود به ما ناهار بدهد که ندادید

زاکانی: دولت شهید رئیسی ثابت کرد که 3 سال برابر نه، بلکه بزرگتر از 8 سال است

پورمحمدی: از مذاکره در هر شرایطی باید استقبال کنیم

سفر هالوی به منامه؛ سردرگمی صهیونیست ها درباره آینده غزه

بررسی سینمای تاریخی-دینی؛ از احیای انقلابی تا محدودیت ها

جلیلی: رئیس جمهور موفق باید از اتلاف منابع جلوگیری کند

حاشیه ساز شدن پاسخ جلیلی درباره کناره گیری به نفع یک نفر؛ خبری که "ایرنا" آن را تغییر داد!

صاحبان تفکر رادیکالی، مخالفان کنسرت و سریال‌های نمایش خانگی!

6 سد مهم کشور 100 درصد پُر شد

تصاویری عجیب از پرش یک گوزن به شیشه جلوی اتوبوس در ایالت رود آیلند آمریکا

حماس: آمریکا شریک‌جرم نسل‌کشی رژیم صهیونیستی است

جهانی منسجم و کامل به اسم «زخم کاری»

دیدار سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با مدیرکل صدا و سیمای استان البرز

سیاست کلان بنیاد شهید، چابک سازی منابع انسانی است

چگونه با فامیلی که حرفمان را باور نمی‌کند رفتار کنیم؟

© - www.akhbaremahramaneh.ir . All Rights Reserved.

چاپ ایرانیان کمپانی