اخبار محرمانه

آخرين مطالب

10 فیلمی که به ترسناک ترین و تاثیرگذارترین شکل ممکن جهنم را به تصویر می کشند فرهنگی اجتماعی

10 فیلمی که به ترسناک ترین و تاثیرگذارترین شکل ممکن جهنم را به تصویر می کشند
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - روزیاتو / اگر یک چیز وجود داشته باشد که انسان ها را در سراسر جهان در وحشت فرو می برد، حتی کسانی که اعتقادی به آن نداشته باشند، مفهوم جهنم است. شکنجه و لعن ابدی با فاصله ای فراوان بدترین سرنوشتی است که یک نفر می تواند در ذهن خود تصور کند و برای بسیاری، جهنم یک کابوس واقعی است. سرزمین آتش و شکنجه به یکی از ترسناک ترین منابع هنر در تاریخ تبدیل شده است، در حالی که تصاویر شکنجه و وحشت در قلمرو شیطان به شکلی باورنکردنی ترسناک هستند. برای کسانی که تصوری از جهنم ندارند، در ژانر وحشت فیلم هایی ساخته شده اند که تصاویری تکان دهنده از چیزی که جهنم می تواند باشد ارائه داده اند.
اگر چه تصویری که در این فیلم های ارائه شده بسیار متفاوت است و برخی از آن ها با باورهای ادیان مختلف هماهنگی ندارند، همه این فیلم ها شما را به مکانی به شدت ترسناک و ناخوشایند می برند. اگر چه تماشای شخصیت ها در یک سناریو غیرقابل برد و در حالی که به شکنجه نهایی خود خیره شده اند نمی تواند تجربه تماشای خوشایندی باشد اما در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با 10 فیلم ترسناکی که جهنم را به ترسناک ترین شکل ممکن به تصویر می کشند آشنا کنیم.

اخبار محرمانه

10- As Above, So Below
برخی مناطق در جهان ظاهراً از همان ابتدا و به طور ویژه برای وحشت زده کردن افراد ساخته شده اند و سرداب های پاریس به راحتی یکی از همین مکان هاست. افراد زیادی از سرداب های کابوس وار و پر از جمجمه های متعفن این شهر به عنوان دروازه جهنم یاد کرده اند و این فیلم نیز تصمیم گرفته از همین مفهوم استفاده کند. فیلم As Above, So Below مخاطب را به یک ماجراجویی مربوط به ویدیوهای پیدا شده از همین سرداب ها می برد، در شرایطی که گروهی مستند ساز در این سرداب به دنبال یک سنگ افسانه ای هستند. اما به جای پیدا کردن تاریخ و دانش غنی، این مستند سازان با یک فرقه مذهبی، نیروهای شیطانی و عواقب دردناک اعمال نادرست گذشته خود مواجه می شوند.
این فیلم به شکلی ناکامل به نه حلقه یا طبقه جهنم می پردازد، چیزی که در کتاب کمدی الهی دانته در بخش جهنم به تصویر کشیده شده است. با ترکیب این تصویرسازی نمادین از جهنم با یک مکان واقعی، روشی فوق العاده برای قابل فهم کردن جهنم برای مخاطب دنیای مدرن است. ترس هایی که در این فیلم به نمایش در می آیند بسیار موثر هستند و در حالی که شخصیت ها کیفیت زیادی ندارند، سرگذشت های تراژیک و شکنجه هایی که متحمل می شوند به شدت بدحال کننده و متناسب با روایت فیلم است.

اخبار محرمانه

9- The Devil’s Carnival/Alleluia
جهنم این فیلم بسیار متفاوت از تصویری پر از خشونت و ترسناک است که در فیلم ها و منابع مذهبی با آن آشنا هستیم زیرا در این فیلم شاهد روایتی موزیکال هستیم. اما منظورمان چیزی شبیه The Sound of Music نیست، زیرا در این فیلم علیرغم فضای موزیکالش، خود را در میان شعله های ابدی آتش حس خواهید کرد در حالی که همزمان از آهنگ های فوق العاده لذت خواهید برد. دارن لین بوزمن و ترنس ژونیچ زوج فیلمساز فوق العاده ای هستند و اولین پروژه آن ها با نام Repo! The Genetic Opera نگاهی جذاب به ترکیب موزیک با وحشت بوده و پروژه بعدی شان با نام The Devil’s Carnival نیز بسیار شبیه همین ملغمه بود. فیلم The Devil’s Carnival یک فیلم دو قسمتی است که قسمت اول یک فیلم کوتاه 40 دقیقه ای بود که در آن چندین گروه از گناهکاران این کارناوال مشهور را تجربه می کنند، در حالی که تمام مدت توسط شخص شیطان درس های اخلاقی دریافت می کنند.
سپس یک دنباله طولانی تر با نام Alleluia! این ماجرا را یک قدم جلوتر برده و دشمنی جهنم و بهشت را به تصویر می کشد. جذابیت این فیلم اما مربوط به موزیکال بودن آن است که باعث می شود همزمان با تجربه وحشت، با ریتم آهنگ پاهایتان را به زمین بکوبید. علاوه بر این، سادگی جلوه های ویژه و لحظات خنده دار باعث می شوند که این فیلم یک جذابیت خاص مخصوص فیلم های درجه دو را داشته باشد که به شکلی متفاوت به موضوع جهنم می پردازد.

اخبار محرمانه

8- Baskin
بسیاری از فیلم های ترسناک تمایل دارند شانسشان را در خلق شخصیت ها، دنیاها و روایت های پیچیده امتحان کنند که باعث متمایز شدن این فیلم ها می شود. با این وجود، فیلم هایی شبیه Baskin نیز هستند که دست به هر کاری می زنند تا یک تصویر سینمایی هولناک خلق کنند که بر تصویرسازی شوکه کننده تمرکز داشته باشد که تا هفته ها بعد از تماشا برایتان ایجاد کابوس کنند. این فیلم ترسناک ترکی در مورد 5 افسر پلیس است که برای بررسی یک شهر مرموز اعزام می شوند. اما به محض ورود به شهر، این افراد در معرض یک سری سناریوهای سورئال و ترسناک قرار می گیرند که آن ها را به این باور می رساند که وارد جهنم شده اند.
همانطور که گفته شد، مهم ترین نکته جذابیت این فیلم این واقعیت است که از لحاظ بصری مخاطب را جذب می کند البته به شرطی که خشونت و خونریزی را دوست داشته باشید. تصاویر خونینی که به شدت حال بهم زن هستند در حالی که فرقه های مذهبی منحرف و اعمالی که روی شخصیت های داستان انجام می دهند با یک سری جلوه های ویژه قوی خلق شده اند.

اخبار محرمانه

7- The House That Jack Built
به احتمال فراوان وقتی فهرستی اینچنینی را می خوانید با آثار لارس فون تریر آشنایی دارید. این کارگردان نامدار برخی از تکان دهنده ترین و شوکه کننده ترین فیلم های تاریخ سینما را ساخته است، از جمله Nymphomaniac, Antichrist, Dancer in the Dark و Melancholia. بدین ترتیب با رزومه ای اینچنینی، شاید شوکه شوید که این فیلم در مورد جهنم جنجالی ترین فیلم اوست. The House That Jack Built در مورد گفتگوی بین شخصیت جک و ورژ یا همان ویرژیل است، شاعر رومی که در کمدی الهی دانته نقش شخصیت اصلی را بر عهده دارد. جک یک قاتل سریالی بیرحم و خوفناک است که به بی نقص بودن قتل هایش وسواسی عمیق دارد و بدون اینکه جزییاتی را از قلم بیندازد با ویرژیل در مورد قتل هایش صحبت می کند. در نهایت، این دو از جهنم عبور می کنند که برای یک شخصیت منفی با ذهن بیمار کاملاً مناسب به نظر می رسد. در این فیلم حجمی تکان دهنده از بربریت وجود دارد که تماشای آن را بسیار دشوار می سازد.
در این فیلم تصاویر بسیار ترسناکی خواهید دید که در کنار فیلمبرداری بی نقص فون تریه و گام مناسب روایت داستان، آن را به یکی از بهترین فیلم های او تبدیل می کند. تماشای کشتن بزرگسالان و کودکان توسط جک به خوبی حس جهنم روی زمین را در مخاطب ایجاد می کند که باعث می شود انتقال نهایی این شخصیت به جهنم بسیار مناسب و موثر باشد. The House That Jack Built فیلمی بسیار منحصربفرد و چالش برانگیز است اما از آن دسته فیلم هایی است که تنها کسانی که به دنبال تماشای جنبه تاریک سینما هستند می توانند به سراغ آن بروند.
6- Drag Me To Hell
با عنوانی مانند این، می دانید که فیلم Drag Me To Hell بدون شک در این فهرست قرار می گرفت. اما در کنار این عنوان واضح، ظاهر و تبلیغات این فیلم باعث می شود فکر کنید که با تماشای این فیلم وارد ساعاتی مطلقاً کابوس آور خواهید شد، ماهیت ترسناک فیلم های سم ریمی که باعث شده لحظات بامزه و جالبی در میانه این وحشت بصری شکل گیرد. Drag Me To Hell در مورد یک کارمند بانک مسئول پیگیری وام ها به نام کریستین است که درخواست وام یک پیرزن را رد کرده و در ادامه در می یابد که نفرین شده و بزودی به جهنم خواهد رفت. او تلاش می کند روحش را نجات دهد، در حالی که بارها با نیروهای شیطانی و اتفاقات ترسناک روبرو می شود. از آنجایی که این فیلم زاییده افکار مردی است که سری فیلم های Evil Dead را ساخته است، علاوه بر عناصر ژانر وحشت، مملو از اتفاقات احمقانه و خنده دار است.
در این فیلم سکانس هایی مانند یک بز جن زده سخنگو، لحظات تهوع آور و در کل لحظات عجیب و غریبی را خواهید دید که تماشای این فیلم را همزمان بامزه و ترسناک می سازد. اما جنبه های مضحک داستان باعث نمی شود که جنبه های ترسناک فیلم از بین بروند در شرایطی که نزول اجتناب ناپذیر کریستین به عمق جهنم شما را در اضطرابی ترسناک فرو می برد. علاوه بر این، حضور شیطانی مداوم و تصویرسازی هولناک به احتمال فراوان هنگام تماشای فیلم شما را وحشت زده خواهد کرد.
5- Event Horizon
جهنم و داستانی علمی تخیلی دو مفهومی نیستند که اغلب نامشان را در کنار هم ببینیم که باعث می شود این کالت کلاسیک ترسناک فضایی بتواند هویت منحصربفرد خود را جلوه گر سازد. ما به تصویرسازی های کلاسیک از جهنم عادت کرده اید که مملو از آتش و شیاطین باشند اما گرفتن این ایده ها و قرار دادن آن ها در یک سفینه فضایی راهی منحصربفرد برای تماشای آن از زاویه ای متفاوت بوده است. فیلم Event Horizon گروهی سوار بر یک فضاپیمای نجات را به تصویر می کشد که برای بررسی فضاپیمایی که هفت سال قبل در یک سیاهچاله گم شده را بررسی می کنند، فضاپیمایی که بعد از هفت سال مفقود بودن به یکباره از نو ظاهر شده است.
اما وقتی آن ها وارد این سفینه می شوند، در می یابند که کشتار بزرگی رخ داده و نشانه هایی از جهنم را در جای جای آن می یابند. دیدن اینکه هر یک از شخصیت ها با تصاویر گناهان و اشتباهاتشان شکنجه می شوند مملو از وحشت های خلاقانه و جلوه های ویژه فراوان است. خشونت و خونریزی در فیلم تهوع آور و تکان دهنده است و این موضوع باعث می شود که لحظات شکنجه کاملاً برجسته باشد. شوربختانه، نسخه اکران سینمایی این فیلم از آنچه در ابتدا قرار بود نمایش داده شود خشونت بصری و شوکه کنندگی کمتری داشت. اما بدون شک نسخه تدوین کارگردان نیز موجود است که آدرنالین را در رگ های شما به جریان انداخته و نگاهی متفاوت به سرزمین نفرین شدگان خواهد بود.
4- L’Inferno
L’Inferno با فاصله ای زیاد قدیمی ترین فیلم این فهرست است، فیلمی صامت که در سال 1911 منتشر شد. در واقع، این فیلم آنقدر قدیمی است که حتی رکورد اولین فیلم بلند سینمای ایتالیا را نیز یدک می کشد و چه فیلمی برای شروع! اگر چه شاید فکر کنید فیلمی با این قدمت نمی تواند شما را بترساند اما دود از کنده بلند می شود! این فیلم نقش بازگویی سینمایی بخش جهنم رمان کلاسیک دانته است که از عنوان آن نیز مشخص است. این فیلم دانته را نشان می دهد که توسط ویرژیل از 9 حلقه جهنم عبور داده می شود و با شخصیت های تاریخی بسیاری روبرو می شود که دسترسی شان به بهشت و برزخ مسدود شده است. اگر چه مخاطبان بیشتر از یک قرن قبل با خشونت در سینما آشنا شده و به آن عادت کرده اند، این فیلم هنوز هم تلاش قابل توجهی برای ترساندن مخاطب انجام داده و شما را خواهد ترساند.
برخی تصاویر ترسناک غیرمنتظره و شوکه کننده را در هنگام تماشای این فیلم خواهید دید، از جمله بلعیده شدن روح گناهکاران توسط شیطان، هیولاهایی نیمه انسان و نیمه پرنده که از جنازه گناهکاران جهنم تغذیه می کنند، مردمی که در گدازه های مذاب غوطه می خورند و بسیاری چیزهای دیگر. بدنبال انتشارش، این فیلم ترسناک ترین و تکان دهنده ترین فیلمی بود که تا آن زمان منتشر می شد. علاوه بر این، سبک قدیمی و باستانی فیلم نقش مهمی در موفقیت L’Inferno در ترسناک بودن داشت، جایی که ظاهر تاریک و VFX خلاقانه اش باعث شده بود حال و هوایی عجیب و ناخوشایند خاصی داشته باشد. گاهی اوقات نگاه کردن به اثری که بیش از یک قرن پیش ساخته شده می تواند شما را غافلگیر کند.
3- Hellraiser
از تمام تصاویر ترسناک و ویرانگری که در فیلم ها از جهنم تولید شده، Hellraiser را باید نمادین ترین آن ها دانست. در اینجا با فرانچایزی مواجه هستیم که حقیقتاً دنیای ترسناکی را به تصویر می کشد و به سادگی در صدر این فهرست قرار می گرفت اگر به خاطر نزول شدید کیفیت در دنباله هایش نبود. اما هنوز هم نسخه اورجینال به شدت ترسناک است به طوری که حتی امروزه نیز فیلمی به شدت ترسناک با تصویری هولناک از جهنم به شمار می آید. Hellraiser که بر اساس رمان The Hellbound Heart نوشته کلایو بارکر ساخته شده، فیلمی است که شخصیت نمادین سرسنجاقی و سینوبایت را به دنیای سینما معرفی کرد. این فیلم داستان اتفاقاتی را روایت می کند که پس از آن رخ می دهند که مردی به نام فرانک از مرگ بازگشته و همسر برادرش که با وی رابطه دارد به وی کمک می کند تا با کشتن گروهی از مردان، بتواند جسم خود را بازپس بگیرد.
اما خیلی زود سینوبایت هایی جهنمی از جهانی دیگر به نمایندگی از خواهرزاده اش، کریستی، از راه می رسند. همانطور که انتظار می رود، این سینوبایت ها با خود کشتار، وحشت فیزیکی و برخی از بهترین طراحی های هیولایی تاریخ ژانر وحشت را می آورند. بزرگ ترین شخصیت های ترسناک این فیلم به وضوح سینوبایت ها هستند که نقش شخصیت های شرور داستان را بازی می کنند که جنبه هایی هولناک از شکنجه های ترسناکی که در جهنم انجام می شود را به تصویر می کشند. دنباله ها نیز اگر چه این فرانچایز را به بیراهه برده اند اما وحشت های جهنم هرگز از این فرانچایز دور نشده است.
2- The Sinners Of Hell
وقتی پای فیلم های ژانر وحشت به میان می آید، با توجه کردن به سینمای ژاپن هرگز پشیمان نخواهید شد. تاریخچه سرزمین آفتاب تابان با صنعت سینما رابطه عمیقی دارد و ماجراجویی های سینمایی این کشور در جنبه های تاریک تر جهان باعث خلق برخی از بهترین تجربه های ژانر وحشت شده است. از این رو غیرمنتظره نیست که تصویرسازی های سینمای ژاپن از جهنم به اندازه آنچه در این فیلم می بینیم هیجان انگیز باشد. The Sinners of Hell با نام اورجینال Jigoku یک داستان پیچیده و تو در تو است که از شخصیت ها و زندگی های مملو از گناه بسیاری می گوید. با داستان هایی از انتقام، خیانت و جنایت، مخاطب با رویارویی شخصیت ها در دروازه های جهنم روبرو می شود و شاهد شکنجه های بی سابقه و به شدت هولناکی از ارواح گناهکار هستیم که وحشت های غیرقابل توصیفی را تجربه می کنند.
علیرغم اینکه با فیلمی متعلق به دهه 1960 سینما مواجه هستیم، جهنم فیلم The Sinners of Hell بسیار شیطانی و ترسناک است. استفاده هوشمندانه از رنگ نیز باعث می شود که دنیای مردگان گناهکار، همزمان بیگانه و آشنا باشد که کنتراستی تکان دهنده با دنیای زندگان دارد. از طریق اختصاص بخش زیادی از فیلم به دنیای واقعی زندگان، در مورد شخصیت های فیلم اطلاعات بیشتری کسب کرده و بیش از پیش در داستان های انتقام و فریب آن سرمایه گذاری می کنیم تا اینکه به شکل ناگهانی و شوکه کننده ای به تماشای دنیای نفرین ابدی برده می شویم.
1- Jacob’s Ladder
اگر تاکنون سابقه انجام بازی Silent Hill را داشته و از آن لذت برده اید، پس باید به این خاطر از فیلم Jacob’s Ladder تشکر کنید، زیرا این فیلم تاثیر قابل توجهی بر این فرانچایز دنیای گیمینگ داشته است. فهرست فیلم های ترسناکی که از این فیلم الهام گرفته اند بسیار طولانی است و وقتی خودتان فیلم را تماشا کنید متوجه علت این همه الهام بخشی خواهید شد. Jacob’s Ladder یک فیلم ترسناک پرمعنی، هوشمندانه و ترسناک است که داستان یک کهنه سرباز جنگ ویتنام به نام جیکوب را روایت می کند که داغدار مرگ پسرش بوده و یک سری توهمات را تجربه می کند. مخاطب نظاره گر تلاش های او برای پیدا کردن واقعیت در جهنم هولناکی است که خود را در آن گرفتار یافته است. بخشی از چیزی که این فیلم را تکان دهنده و متفکرانه می سازد رویکرد متفاوت فیلم به وحشت است.
به جای اینکه فیلم تلاش کند دائماً مخاطب را در وحشتی عمیق فرو ببرد، داستان با سرعت آرام و بدون تنش آغاز می شود. به لطف تجربه و ماجراجویی شخصیت اصلی و انرژی پایین داستان با یک تجربه عاطفی روبرو خواهید شد اما همچنان ترس هایی به شدت هولناکی را در مسیر تماشای آن خواهید دید. حس ایهام و استعاره بسیار زیبایی در این فیلم وجود دارد، زیرا تجربیات و ترومای جیکوب چیزی است که او را شکنجه می کند و این موضوع باعث می شود تصویری منحصربفرد از یک جهنم شخصی به تصویر کشیده شود. اگر چه خبری از آتش و گدازه مذاب در این فیلم نیست اما حسی از نفرین شدگی را در تمام لحظات تماشای این فیلم حس خواهید کرد.

لینک کوتاه:
https://www.akhbaremahramaneh.ir/Fa/News/740746/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

صدیقی، امام جمعه موقت تهران: روحیه بسیجی یعنی ذوب در ولایت بودن / در گذشته مسئولان اشتباهاتی کرده اند اما امام و رهبری اشتباه نکردند چون تقوا دارند

علم الهدی: باید از این گوشی‌های همراه که در دست شماست برای انجام جهاد تبیین استفاده کنید

خودت قسمتت را تغییر بده

تلاش بسیار زیاد برای مهار ترس از ارتفاع

حکمت/ اصلاح رابطه بین انسان و خدا

وقتی مجبوری با چاپستیک غذا بخوری!

موافقت پارلمان اروپا با لغو مشروط ویزای شنگن برای کویتی‌ها و قطری‌ها

معمای «1+2» مذاکرات برجامی

خارج شدن رب گوجه و تن ماهی از قیمت گذاری دستوری

صرفه جویی ارزی بین 100 تا 150 میلیون یورو با اقدام یک شرکت دانش‌بنیان

دستور مرتضوی به بهزیستی برای شناسایی بی‌سرپناهان فاقد کارت بانکی

دستگیری یک توریست در چین به دلیل نقض رعایت قوانین کرونایی

تلاش روس‌ها برای برگزاری دیدار میان اردوغان و اسد

وقوع انفجار و آتش سوزی در بندر «سامسون» ترکیه

شانس اکران پیش از جشنواره برای «گیج گاه»

بازیگر «بی‌آبان»: چرا اکثر فیلم‌ها در تهران ساخته می‌شوند

حکایت آدمی که مریض عشق میشه

نقد فیلم تخیلی «شیوا» با پایانی سردرگم‌کننده

چهره ها/ اینستاپست تلخ احمد ایران دوست

صبحانه کاری یا مراسم خواستگاری؟

چهره ها/ عکسی از حسین سلیمانی در کنار مرحوم «مهرداد میناوند»

دشمنی «طاووس الملوک» آشکار شد

خواستگاری رسمی فرخ از نورا

10 هزار میلیارد تومان سهم تلویزیون از آگهی‌های جام‌جهانی

فیلم های ایرانی مهم که با محوریت نام یک زن ساخته شدند

فقط بلدید جاده چالوس رو ببندید؟

من همه بچه هام رو به یک چشم نگاه میکنم

مدیریت صداوسیما با کنداکتور پر شده از سریال های تکراری!

وقتی همه می‌خواستیم یکی از «فوتبالیست‌ها» باشیم!

وقتی کلی برنامه چیدی و منتظری خانواده بره مسافرت!

جیران و بچش در خیال شاه

«لوپتو» راهی بولیوی شد

نسخه کریسمسی از «نگهبانان کهکشان» برای درمان غم باخت!

جمع‌بندی گزارش حوادث اخیر در دستور کار کمیسیون‌های مجلس

نماینده مجلس: هر تصمیمی که حال مردم را خوب کند، تصمیم خوبی است

جزئیات مناظره چالشی ابطحی و احدیان درباره وقایع اخیر

مهمان یک مهمانی خاص

وضعیت جاده‌ها و راه‌ها، امروز 11 آذر 1401 / بارش باران در محور‌های مواصلاتی 9 استان کشور

تازه‌ترین خبر از ابوالفضل پورعرب در بیمارستان / احتمال جراحی پای پورعرب در هفته آینده

بسیاری از متقاضیان واحد‌های نهضت ملی مسکن به دلیل انجام هیچ اقدامی برای ساخت، انصراف داده‌اند

خبرگزاری دولت: سفر امیرعبداللهیان به ایتالیا به خاطر یک برنامه پر اهمیت در تهران، از دستور کار خارج شد

دادستان کل کشور: مجلس و شورای عالی انقلاب در حال کار بر روی مساله حجاب هستند؛ نتایج آن تا 15 روز آینده مشخص خواهد شد / دستگاه قضایی به دنبال تعطیلی پلیس امنیت اجتماعی نیست؛ منتهی بعد از حوادث اخیر دستگاه‌های امنیتی و فرهنگی به دنبال حل مدبرانه‌ی مسئله هستند

واکنش مدیرکل سیاسی وزارت کشور به اظهارات نماینده مهاباد: درمورد آمار کشته‌های حوادث اخیر، به جز ادعای خود محمودزاده هنوز آمار رسمی را ندیده‌ام، آمار غیررسمی هم ندیده‌ام

28 آذر؛ نشست شورای امنیت درباره «قطعنامه 2231 و برجام»

بعد از شکست ایران مقابل آمریکا مردم یکپارچه ناراحت شدند اما وطن‌فروشان شادی کردند

اقدام عجیب صداوسیما بعد از باخت ایران

نگاهی به زندگی معلولین با شهاب حسینی و نگار جواهریان

برگزاری مراسم تکریم و تجلیل از همسران جانبازان 70 درصد «همسفر خورشید» در ایلام

بازدید قاضی‌زاده هاشمی از بیمارستان شهید مصطفی خمینی/همسران جانبازان بزرگترین جمعیت پرستاران کشور هستند/حق پرستاری ایثارگران مشمول در سال جاری 38 درصد افزایش یافته است

دیدار قاضی‌زاده هاشمی با نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان/اختیارات لازم برای خدمات رسانی به ایثارگران در استان‌ها و شهرستان‌ها تفویض شده است/حل مشکلات ایثارگران نیازمند همت و عزم همه مسئولان استانی است

© - www.akhbaremahramaneh.ir . All Rights Reserved.

سفیر گردش www.safiregardesh.com تور گردشگری هتل