اخبار محرمانه

آخرين مطالب

10 مورد از شوکه کننده ترین و عجیب ترین نتایج جام جهانی بعد از باخت آرژانتین به عربستان خواندنی ها

10 مورد از شوکه کننده ترین و عجیب ترین نتایج جام جهانی بعد از باخت آرژانتین به عربستان
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - عربستان سعودی با شکست دو بر یک آرژانتین در اولین مسابقه گروه c مسابقات همه را شوکه کرد در حالی که تیم ملی آرژانتین با لیونل مسی از شانس‌های اصلی قهرمانی جام جهانی قطر به شمار رفته و در نزدیک به سه سال اخیر حتی یک شکست را نیز متحمل نشده بود. علیرغم حملات همه جانبه و مداوم آرژانتین در ادامه بازی و نزدیک به 10 دقیقه وقت اضافه، تیم عربستان توانست این پیروزی را با چنگ و دندان حفظ کند و بدین ترتیل اولین شوک بزرگ جام جهانی 2022 قطر رخ داد. اما آیا این بزرگ‌ترین شوک تاریخ جام جهانی است؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عربستان سعودی با شکست دو بر یک آرژانتین در اولین مسابقه گروه c مسابقات همه را شوکه کرد در حالی که تیم ملی آرژانتین با لیونل مسی از شانس های اصلی قهرمانی جام جهانی قطر به شمار رفته و در نزدیک به سه سال اخیر حتی یک شکست را نیز متحمل نشده بود. در شرایطی که مسی خیلی زود با یک پنالتی گل اول تیم را به ثمر رساند، به نظر می رسید که تیم ملی آرژانتین در مسیر یک پیروزی آسان و پرگل دیگر قرار دارد و پس از آن بود که تنها در نیمه اول، سه گل تیم ملی آرژانتین به دلیل آفساید رد شدند.

اخبار محرمانه


اما عربستان سعودی بعد از استراحت 15 دقیقه ای بین دو نیمه به عنوان تیمی متفاوت وارد میدان شده و در عرض تنها 5 دقیقه دو بار توسط صالح الشهری و سالم الدوساری به گل دست یافت. علیرغم حملات همه جانبه و مداوم آرژانتین در ادامه بازی و نزدیک به 10 دقیقه وقت اضافه، تیم عربستان توانست این پیروزی را با چنگ و دندان حفظ کند و بدین ترتیل اولین شوک بزرگ جام جهانی 2022 قطر رخ داد. اما آیا این بزرگ ترین شوک تاریخ جام جهانی است؟ در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با 10 مورد از شوکه کننده ترین نتایج تاریخ جام جهانی آشنا کنیم.

اخبار محرمانه


10- سوییس 1-0 اسپانیا (2010)
اسپانیا در سال 2010 با نسل طلایی خود برنده جام جهانی شد اما بدترین شروع ممکن را داشتند. گل جلسون فرناندز در نیمه دوم کافی بود تا اسپانیا در روز اول جام جهانی شکست بخورد اما آن ها توانستند یک ماه بعد در مسابقه فینال جام جهانی، هلند را شکست داده و قهرمان جهان شوند.

اخبار محرمانه


9- بلغارستان 2-1 آلمان (1994)
بلغارستان در سال 1994 خوب بازی کرده و به یک چهارم نهایی نیز رسید اما به نظر می رسید که عبورشان از این مرحله غیرممکن است وقتی مقابل آلمان به عنوان مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی قرار گرفتند. لوتار ماتئوس با یک پنالتی تیم ملی آلمان را بعد از شروع نیمه دوم پیش انداخت. اما بلغارستان به لطف گل های هریستو استویچکوف و یوردان لچکوف توانست پیش افتاده و به مرحله بعدی مسابقات برود.
8- ایرلند شمالی 1-0 اسپانیا (1982)
در این دوران، اسپانیا تیمی نبود که از آن انتظار قهرمانی جام جهانی برود اما همچنان از آن ها انتظار می رفت که از سد ایرلند شمالی عبور کنند. اما این ایرلند شمالی بود که با گل گری آرمسترانگ، به عنوان برنده زمین را ترک کرد. پیروزی آن ها زمانی اهمیت پیشتری پیدا می کند که بدانید آن ها بعد از خراج مال دوناهی، یک ساعت پایانی مسابقه را ده نفره بازی کردند.
7- جمهوری ایرلند 1-0 ایتالیا (1994)
بازی در گرمایی شدید مقابل تیم تحسین شده و محبوب ایتالیا کار دشواری بود و بسیاری انتظار نداشتند تیم جمهوری ایرلند حتی بتواند یک مساوی بگیرد. اما آن ها همه انتظارات را ناکام گذاشته و در دقیقه 12 بازی توسط ری هیوتون به گل رسیدند و سپس این پیروزی را نگه داشتند. اما تیم ایتالیا در نهایت به فینال مسابقات رسیده و در ضربات پنالتی و آن بازی مشهور، مغلوب تیم ملی برزیل شد.

اخبار محرمانه


6- کره جنوبی 2-1 ایتالیا (2002)
کره جنوبی به عنوان یکی از میزبانان مشترک جام جهانی 2002 در یک شانزدهم نهایی مقابل ایتالیا قرار گرفت و به نظر می رسید که یک داستان افسانه ای برای کره ای ها در حال به پایان رسیدن است وقتی کریستین ویری آتزوری را پیش انداخت. اما وقتی سئول کی هیون دو دقیقه مانده به پایان مسابقه گل مساوی را به ثمر رساند، بازی به وقت اضافه کشیده شد. و بعد از اینکه فرانچسکو توتی اخراج شد، تیم کره جنوبی در دقیقه 117 بازی توسط جونگ هوآن آن به گل رسید و با قانون گل طلایی برنده مسابقه شد.

اخبار محرمانه


5- کره شمالی 1-0 ایتالیا (1966)
یک بازی ناامید کننده دیگر برای ایتالیایی ها. این بار در انگلیس و در جام جهانی 1966. پاک دو ایک در 42اُمین دقیقه مسابقه گل پیروزی بخش کره شمالی در بازی اول تیمش را برابر ایتالیا به ثمر رساند، تیم کره شمالی به یک چهارم نهایی راه یافت اما در این مرحله حذف شد.
4- ایالات متحده 1-0 انگلیس (1950)
بازی مقابل تیمی که بازیکنان آن عمدتاً بازیکنان غیرحرفه ای و پاره وقت بودند، از انگلیس انتظار می رفت خیلی راحت از سد تیم ایالات متحده بگذرد. اما این چیزی نبود که اتفاق افتاد در شرایطی که جو گیتینز گل پیروزی بخش تیمش مقابل انگلیسی را به ثمر رساند که بازیکنان بزرگی مانند استن مورتنسن، تام فینی و سرمربی برنده جام جهانی آینده یعنی الف رمزی را در اختیار داشت.

اخبار محرمانه


3- کامرون 1-0 آرژانتین (1990)
آرژانتین به عنوان مدافع قهرمانی جام جهانی وارد مسابقات سال 1990 شد بعد از اینکه دیگو مارادونا چهار سال قبل تر آن ها را به قهرمانی رسانده بود. اما در اولین مسابقه جامشان برابر کامرون، همه را حیرت زده کردند. کامرون دو بازیکن خود را اخراج شده دید و آندره کانا بییک و بنجامین مسینگ هر دو با کارت قرمز داور مواجه شدند. اما رویکرد فیزیکی شان به بازی خوب پیش رفت در شرایطی که گل فرانسوا اومام بییک نتیجه مسابقه را تعیین کرد. اما تیم آرژانتین توانست بار دیگر به فینال مسابقات راه یابد و این بار با شکست برابر آلمان غربی نتوانست به قهرمانی دست یابد.

اخبار محرمانه


2- عربستان سعودی 2-1 آرژانتین (2022)
برد عربستان سعودی برابر آرژانتین که روز گذشته رخ داد شاید یکی از شوکه کننده ترین نتایج تاریخ جام جهانی باشد اما در صدر این فهرست قرار نمی گیرد. تیم آرژانتین تا پیش از این مسابقه در هیچ یک از 36 مسابقه خود شکست نخورده بود اما مسی و هم تیمی هایش پاسخی به شروع خیره کننده عربستان در نیمه دوم نداشتند و اکنون برای صعود از گروه C با شرایطی دشوار روبرو هستند.

اخبار محرمانه


1- سنگال 1-0 فرانسه (2002)
این نتیجه در صدر شوکه کننده ترین نتایج تاریخ جام جهانی قرار می یرد تنها به این دلیل که تیم فرانسه یکی از قوی ترین تیم های آن زمان خود بود. آبی ها جام جهانی 1998 و یورو 2000 را برده بودند و به نظر می رسید که شرایط مناسبی برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در جام جهانی 2002 نیز داشته باشند. اتفاقی که افتاد اما غیرقابل باور بود در شرایطی که سنگال که تا آن زمان هرگز در جام جهانی بازی نکرده بود، مادر تمام اتفاقات باورنکردنی در جام جهانی را رقم زد و با گل پاپا بوبا دیوپ در نیمه اول به گل رسید و مسابقه با همین نتیجه به پایان رسید.
منبع: روزیاتو

لینک کوتاه:
https://www.akhbaremahramaneh.ir/Fa/News/740674/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

صدیقی، امام جمعه موقت تهران: روحیه بسیجی یعنی ذوب در ولایت بودن / در گذشته مسئولان اشتباهاتی کرده اند اما امام و رهبری اشتباه نکردند چون تقوا دارند

علم الهدی: باید از این گوشی‌های همراه که در دست شماست برای انجام جهاد تبیین استفاده کنید

خودت قسمتت را تغییر بده

تلاش بسیار زیاد برای مهار ترس از ارتفاع

حکمت/ اصلاح رابطه بین انسان و خدا

وقتی مجبوری با چاپستیک غذا بخوری!

موافقت پارلمان اروپا با لغو مشروط ویزای شنگن برای کویتی‌ها و قطری‌ها

معمای «1+2» مذاکرات برجامی

خارج شدن رب گوجه و تن ماهی از قیمت گذاری دستوری

صرفه جویی ارزی بین 100 تا 150 میلیون یورو با اقدام یک شرکت دانش‌بنیان

دستور مرتضوی به بهزیستی برای شناسایی بی‌سرپناهان فاقد کارت بانکی

دستگیری یک توریست در چین به دلیل نقض رعایت قوانین کرونایی

تلاش روس‌ها برای برگزاری دیدار میان اردوغان و اسد

وقوع انفجار و آتش سوزی در بندر «سامسون» ترکیه

شانس اکران پیش از جشنواره برای «گیج گاه»

بازیگر «بی‌آبان»: چرا اکثر فیلم‌ها در تهران ساخته می‌شوند

حکایت آدمی که مریض عشق میشه

نقد فیلم تخیلی «شیوا» با پایانی سردرگم‌کننده

چهره ها/ اینستاپست تلخ احمد ایران دوست

صبحانه کاری یا مراسم خواستگاری؟

چهره ها/ عکسی از حسین سلیمانی در کنار مرحوم «مهرداد میناوند»

دشمنی «طاووس الملوک» آشکار شد

خواستگاری رسمی فرخ از نورا

10 هزار میلیارد تومان سهم تلویزیون از آگهی‌های جام‌جهانی

فیلم های ایرانی مهم که با محوریت نام یک زن ساخته شدند

فقط بلدید جاده چالوس رو ببندید؟

من همه بچه هام رو به یک چشم نگاه میکنم

مدیریت صداوسیما با کنداکتور پر شده از سریال های تکراری!

وقتی همه می‌خواستیم یکی از «فوتبالیست‌ها» باشیم!

وقتی کلی برنامه چیدی و منتظری خانواده بره مسافرت!

جیران و بچش در خیال شاه

«لوپتو» راهی بولیوی شد

نسخه کریسمسی از «نگهبانان کهکشان» برای درمان غم باخت!

جمع‌بندی گزارش حوادث اخیر در دستور کار کمیسیون‌های مجلس

نماینده مجلس: هر تصمیمی که حال مردم را خوب کند، تصمیم خوبی است

جزئیات مناظره چالشی ابطحی و احدیان درباره وقایع اخیر

مهمان یک مهمانی خاص

وضعیت جاده‌ها و راه‌ها، امروز 11 آذر 1401 / بارش باران در محور‌های مواصلاتی 9 استان کشور

تازه‌ترین خبر از ابوالفضل پورعرب در بیمارستان / احتمال جراحی پای پورعرب در هفته آینده

بسیاری از متقاضیان واحد‌های نهضت ملی مسکن به دلیل انجام هیچ اقدامی برای ساخت، انصراف داده‌اند

خبرگزاری دولت: سفر امیرعبداللهیان به ایتالیا به خاطر یک برنامه پر اهمیت در تهران، از دستور کار خارج شد

دادستان کل کشور: مجلس و شورای عالی انقلاب در حال کار بر روی مساله حجاب هستند؛ نتایج آن تا 15 روز آینده مشخص خواهد شد / دستگاه قضایی به دنبال تعطیلی پلیس امنیت اجتماعی نیست؛ منتهی بعد از حوادث اخیر دستگاه‌های امنیتی و فرهنگی به دنبال حل مدبرانه‌ی مسئله هستند

واکنش مدیرکل سیاسی وزارت کشور به اظهارات نماینده مهاباد: درمورد آمار کشته‌های حوادث اخیر، به جز ادعای خود محمودزاده هنوز آمار رسمی را ندیده‌ام، آمار غیررسمی هم ندیده‌ام

28 آذر؛ نشست شورای امنیت درباره «قطعنامه 2231 و برجام»

بعد از شکست ایران مقابل آمریکا مردم یکپارچه ناراحت شدند اما وطن‌فروشان شادی کردند

اقدام عجیب صداوسیما بعد از باخت ایران

نگاهی به زندگی معلولین با شهاب حسینی و نگار جواهریان

برگزاری مراسم تکریم و تجلیل از همسران جانبازان 70 درصد «همسفر خورشید» در ایلام

بازدید قاضی‌زاده هاشمی از بیمارستان شهید مصطفی خمینی/همسران جانبازان بزرگترین جمعیت پرستاران کشور هستند/حق پرستاری ایثارگران مشمول در سال جاری 38 درصد افزایش یافته است

دیدار قاضی‌زاده هاشمی با نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان/اختیارات لازم برای خدمات رسانی به ایثارگران در استان‌ها و شهرستان‌ها تفویض شده است/حل مشکلات ایثارگران نیازمند همت و عزم همه مسئولان استانی است

© - www.akhbaremahramaneh.ir . All Rights Reserved.

سفیر گردش www.safiregardesh.com تور گردشگری هتل