اخبار محرمانه

آخرين مطالب

رائفی پور و حسابی که با کتاب نمی‌خواند! اخبار محرمانه از منابع دیگر

رائفی پور و حسابی که با کتاب نمی‌خواند!
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - فرارو /متن پیش رو در فرارو منتشر شده و بازنشرش در آخرین خبر به معنای تاییدش نیست
در بین واریزی‌های موسسه مصاف رائفی‌پور، نام یک دختر خارجی به نام الونا واشچنکو به چشم میخورد به او در پنج شیفت متوالی پول داده بودند تا خودش را جلوی دوربین یک زن به نام طاهره واشچنکو معرفی کند. حتی با الونا مصاحبه گرفتند. با تیتر مصاحبه با بانوی اوکراینی که مسلمان شد. طبق سندی دیگری، ادعا شده مبلغ 145 میلیون تومان به حساب خانمی به نام روجا صفرپور واریز شده است. او همان زنی است که در انتخابات 11 اسفند بدون حجاب سر صندوق رای حاضر شد و رای داد و سپس به دیدار رائفی پور رفت. از او در رسانه‌ها به عنوان خورشید خانم یاد شده است.
 انتشار اسناد مالی مرتبط با موسسه مصاف، که توسط علی اکبر رائفی پور اداره می‌شود، با واکنش‌هایی گسترده همراه شده است. این اسناد مالی که ابتدا از شبکه اجتماعی ایکس منتشر شد، واریز مبالغ قابل توجهی را به حساب اشخاص مختلف نشان می‌دهد.
 اگرچه بانک مرکزی در خصوص افشای اطلاعات بانکی این موسسه واکنش منفی نشان داده و اعلام کرده با متخلفین برخورد می‌کند، اما جلیل محبی، فردی که برای نخستین بار اسناد بانکی موسسه مصاف رائفی پور را منتشر کرده بود، توییت جدیدی را منتشر کرد در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «جناب اقای فرزین ریاست محترم بانک مرکزی باسلام بجای برخورد با افرادی که در بانک‌ها با هیات تحقیق و‌ تفحص بانک‌ها همکاری کرده اند باید با افرادی که وظایف خود را در زمینه پول‌شویی انجام نداده اند برخورد کنید. موفق باشید.»

زندگی با سود آهنگری
علی اکبر رائفی پور یا آنطور که هوادارانش دوست دارند نامیده شود: «استاد رائفی پور»، سخنرانی‌های متعددی درباره فراماسونرها، شیطان پرست‌ها و تئوری‌های آخرالزمانی دارد. تئوری‌های توطئه‌ای که رائفی پور در خصوص اقدامات فراماسونری منتشر کرده بسیار متعددند و به نوعی تا مدت‌ها مثل لیبل تجاری رائفی پور شناخته می‌شدند.
تیرماه 1402 بود که موسسه مصاف با انتشار بیانیه‌ای در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی خود از ممنوع‌الخروج شدن رائفی پور از خاک عربستان خبرداد. این موسسه اعلام کرد که رائفی پور برای انجام حج واجب «به صورت قانونی» وارد خاک عربستان شده و «هیچ عمل مجرمانه‌ای در آن سرزمین» نداشه، اما در فرودگاه جده از خروج او جلوگیری شده است. موسسه مصاف تاکید کرده رائفی پور بازداشت نشده و ساکن کنسولگری ایران در عربستان است. در پی انتشار این بیانیه، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرده علی‌اکبر رائفی‌پور «به عنوان یک شهروند حج‌گزار ایرانی در پایان مناسک حج و به هنگام خروج از فرودگاه جده به دلیلی که هنوز برای ما به درستی مشخص نشده، با مشکل خروج مواجه می‌شود.» با این وجود در آن روزها، برخی مدعی شایعاتی از جمله مسئله «پاسپورت جعلی» یا «سب النبی» به علت توهین به عایشه همسر پیامبر بودند که در نهایت نیز اثبات نشد و رائفی پور به کشور بازگشت.
همچنین بهمن ماه سال گذشته بود که ادعای علی اکبر رائفی پور در خصوص دریافت 140 سکه توسط یکی نمایندگان مجلس با واکنش‌هایی روبرو شد. محمدرضا صباغیان نماینده مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفته بود: «اخیراً فردی که خود را همه‌چیزدان می‌داند و درباره همه چیز نظر می‌دهد، در صداوسیما صحبتی را علیه نمایندگان به بهانه شفافیت کرده و گفته است یکی از نمایندگان برای آنکه درخواست یک تحقیق و تفحص را پس بگیرد، سکه دریافت کرده است. این فرد اگر خودش مدافع شفافیت است، اعلام کند که در جلسات و سخنرانی‌های خود چه مبالغی دریافت می‌کند.»
رائفی پور نیز در واکنش به همین اظهارات گفته بود: «خرج زندگی را از کجا می‌آورم؟ 600 میلیون تومان پول نزد یکی از دوستانم (آهنگری) دارم که هرماه سود آنرا محاسبه کرده پرداخت می‌کند. ‏هرچه جز این پیدا کردید افشا فرمایید و مال خودتان. اما من یقه شما را رها نخواهم کرد!»
انتخابات مجلس شورای اسلامی
علی اکبر رائفی‌پور در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با ائتلاف «جبهه صبح ایران» حضور پیدا کرد. بیشترین نمایندگان راه‌یافته به مجلس از حوزه انتخابی تهران از اعضای ائتلافی این جبهه هستند. جریان رائفی‌پور از شهرستان‌ها نیز شمار قابل توجهی نماینده راهی مجلس شورای اسلامی کرده است.
برخی کارشناسان معتقدند افشاگری‌های اخیر از جمله درباره پولپاشی و پولشویی موسسه «مصاف ایرانیان» در پی تضعیف جبهه اکبر رائفی‌پور، در واقع خیزی است که جریان او برای پیروزی در انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی برداشته است. جریان اصولگرا در ماه‌های گذشته دچار گسست شده و در دوازدهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز با سه ائتلاف مختلف در رقابت‌ها شرکت کرد. شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی (شانا) و جبهه پایداری با محوریت حمید رسایی، «جبهه صبح ایران» با محوریت علی‌اکبر رائفی‌پور و «امنا؛ شورای وحدت اصولگرایان» شامل گروه‌های سنتی با محوریت جامعه روحانیت و جمعیت مؤتلفه، سه جریان ائتلافی اصولگرا در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی بودند.
برخی نیز معتقدند آن چه برای رائفی پور رخ داده درواقع حاصل یا نمایه درگیری‌های سیاسی پشت صحنه است. یکی از جنجالی‌ترین حواشی در آستانه برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس، تمامی مسائلی بود که درباره محمدباقر قالیباف، همسر، فرزندان، مشاورانش و دستگاه‌های منتسب به او در فضای مجازی مطرح بود.
ماجرای پولشویی و خورشید خانم
اخیرا لیست تراکنش حساب‌های موسسه رائفی پور، بنیانگذار جبهه صبح ایران که نزدیک به 100 میلیارد تومان است در فضای رسانه‌ای منتشر شده است. این مبالغ پس از انتقال به موسسه مصاف خیلی زود نیز برداشت شده و به حساب اعضای موسسه و اقوام رائفی‌پور منتقل شده است.
همچنین فیلمی از توضیحات جلیل محبی، دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر منتشر شده که می‌گوید: «بر اساس اساس‌نامه مصاف که در اینترنت نوشته شده، گفتند این موسسه برای پژوهش در حوزه مهدویت بوده و درباره حضرت مهدی (عج) می‌خواهد فعالیت کند. پس اگر دادگاه و قوه‌قضائیه به این نتیجه برسد که یک ریال از این پول‌های جمع شده در حوزه غیرمهدویت خرج شده، مشمول ماده 674 قانون مجازات اسلامی شده که 3 تا 5 سال حبس دارد. بنابراین، دادستان باید رسما ورود پیدا کند، زیرا غیرقابل گذشت است. نکته دوم در پول‌هایی است که جابه‌جا شدند؛ یعنی برخی از پول‌هایی که به حساب اشخاص حقیقی واریز شده، دوباره به حساب برای رائفی‌پور یا مصاف بازگشته است که این شائبه پول‌شویی دارد و شامل مواد 1، 2 و 3 قانون مجازات اسلامی است که دادستان باید ورود پیدا کند.»
وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: «برخی از افراد در توئیتر نوشته بودند که سازمان مبارزه با پولشویی باید به این مسئله ورود پیدا کند، اما این‌طور نیست. زمانی که در دادگاه به یک جرمی رسیدگی می‌شود و به یک جرم دیگری برخورد می‌کنند، باید در همان دادگاه بررسی شود؛ مگر آنکه حوزه صلاحیت ذاتی آن متفاوت باشد یک بحث حقوقی است. زمانی که دادستان به این دو حوزه ورود پیدا کند، می‌تواند از بانک مرکزی و مرکز شورای اسلامی استعلام بگیرد. این اسنادی است که در دست مخالفان قالیباف است و ربطی به او ندارد. ما در حقوق دو موضوع داریم، یک پرونده قضایی و یک واقعیت امر.»
روابط عمومی بانک مرکزی، روز شنبه 22 اردیبهشت 1403 اعلام کرد که رئیس کل بانک مرکزی به دنبال انتشار غیرقانونی اطلاعات مالی موسسه «مصاف ایرانیان» در فضای مجازی، ضمن تأکید بر خلاف قانون بودن این اقدام نادرست از سوی هر فرد و جریانی، طی جلسه عصر پنج‎شنبه 20 اردیبهشت‌ماه دستور پیگیری فوری و بررسی ابعاد مختلف آن را صادر کرد. روابط عمومی بانک مرکزی افزوده محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی گفته است: «اگر محرز شود ارسال اطلاعات مالی این موسسه از طرف شبکه بانکی بوده باشد با عاملان این اقدام غیرقانونی شدیدا برخورد خواهد شد.»
در بین واریزی‌های موسسه مصاف رائفی‌پور، نام یک دختر خارجی به نام الونا واشچنکو به چشم می‌خورد به او در پنج شیفت متوالی پول داده بودند تا خودش را جلوی دوربین طاهره واشچنکو معرفی کند و حتی با الونا مصاحبه گرفتند. با تیتر مصاحبه «با بانوی اوکراینی که مسلمان شد». طبق سندی دیگری، ادعا شده مبلغ 145 میلیون تومان به حساب خانمی به نام روجا صفرپور واریز شده است. او همان زنی است که در انتخابات 11 اسفند بدون حجاب سر صندوق رای حاضر شد و رای داد و سپس به دیدار رائفی پور رفت. از او در رسانه‌ها به عنوان خورشید خانم یاد شده است.
واکنش استاد به اتهامات چه بود؟
اولین واکنش رائفی پور به اتهامات مطرح شده، انتشار یک ویدئو بود، رائفی پور در پاسخ خود، به مواردی اشاره کرد از جمله این که تاکید کرد موسسه مصاف، شخصی است و از این که برخی افراد اطلاعات حساب‌های موسسه او را افشا کرده‌اند به شدت انتقاد کرد. او همچنین درباره درآمده و هزینه‌های موسسه توضیح داد و مدعی شد که این موسسه با کمک‌های مردمی اداره می‌شود و فعالیت‌هایی مانند راه اندازی موکب اربعین و اداره مدرسه دارد. رائفی پور اشاره کرد که خودش حسابداری خوانده و روی ریال به ریال درآمد‌های موسسه حساسیت دارد. رائفی پور برای آن که سخنان خود را مدل سازی کند، گفت: «اگر کسی پول داده که برای اربعین برنج خریداری شود، آن پول را تا رسیدن اربعین نگه می‌دارند و جای دیگری خرج نمی‌کنند تا مبادا خلاف شرعی رخ بدهد. در شب‌های انتخابات، نیرو‌های موسسه که کار انتخاباتی می‌کردند، از پول موسسه شام نخوردند و از جای دیگری هزینه شام آن‌ها حساب شد.»
با وجود این توضیحات مقدماتی، همچنان پرسش‌هایی باقی است برای مثال برخی کاربران این پرسش را مطرح کرده‌اند که چرا به حساب امیرحسین رائفی پور، برادر استاد، مبلغ 14 میلیارد تومان واریز شده است و اگر این مبلغ در راستای همان نیت خیری است که اقای رائفی پور می‌گوید، برای رفع شائبه‌ها نیاز به ارائه مدارک از سوی رائفی پور وجود دارد.

لینک کوتاه:
https://www.akhbaremahramaneh.ir/Fa/News/1230151/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

پیام تسلیت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت پدر شهیدان والامقام «کاووسی گنجین»

نامه منظور به شورای نگهبان و پذیرش بار مالی لغو معافیت مالیاتی

مقام صهیونیست: جنگ در نوار غزه هفت ماه دیگر طول می‌کشد

الناز شاکردوست بازیگر نمایش نبرد «رستم و سهراب» شد

خطیب نماز جمعه این هفته تهران مشخص شد

افزایش قیمت نفت در آستانه تصمیم اوپک‌پلاس

امکان تبدیل تاکسی برقی به خودرو شخصی برقی بعد از 7 سال فراهم شد

چند درصد از خودروهای کشور فرسوده است؟

ترامپ: من بودم، مسکو را بمباران می‌کردم

برای سینما بد است که فقط یک نوع کمدی تکرار می شود

شوخی شهید رئیسی با شهید موسوی پس از پوشیدن لباس بختیاری

روایت روحانی از انتخاب اولین رئیس مجلس در سال 59

کارکنان وزارت خارجه با آرمان‌های امام خمینی(ره) تجدید بیعت کردند

سیدحسن خمینی: انشاالله انتخابات را سرمنشأ حرکت‌ دیگری قرار بدهیم

انتصاب سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان چهار محال و بختیاری

معاون وزیر کشاورزی: امسال نیازی به واردات گندم نداریم

آخرین خواسته‌های رئیس‌جمهورِ شهید به روایت هیئت دولت

برنا: علی اکبر صالحی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می‌کند

شکایت آمنه سادات ذبیح پور از طرفداران احمدی نژاد/ عکس

پیام تسلیت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت مادر شهیدان گرانقدر «قاسمی»

فهرست کالاهای مشمول عرضه ارز صادراتی در سامانه نیما اعلام شد

استفاده از ظرفیت سکوهای داخلی در تبلیغات ریاست جمهوری

بهره‌برداری از طرح‌های مورد تاکید شهیدجمهور برای اجرای قانون هوای پاک

پیشتازی حزب مخالف دولت انگلیس در نظرسنجی‌های انتخاباتی

اردوغان: جهان خون آشامی به اسم نتانیاهو را نگاه می‌کند

ویدئویی از بهرنگ علوى به عنوان اولین مهمان «جوکر2»

تاکید مخبر بر حمایت از بازار بورس و درخواست از وزیر اقتصاد

رئیس ستاد انتخابات استان تهران: در انتخابات ریاست جمهوری صرفاً با کارت ملی و شناسنامه می‌توان رأی داد

روایت سخنگوی دولت از احترام خاص رئیس‌جمهور شهید به یک استاد دانشگاه

تغییر در نتایج انتخابات دبیران هیئت رئیسه مجلس/ پاپی‌زاده: بنده دبیر شدم

انحصارزدایی در دولت سیزدهم؛ انحصار مشاوران رسمی مالیاتی هم شکسته شد

«همه نگاه‌ها به رفح» در اینستاگرام رکورد زد

تیکه مجری صداوسیما به همکارش در برنامه زنده

اقدام‌های دولت سیزدهم در صنعت نفت طی هیچ دوره‌ای نظیر نداشته است

آخرین فرصت انتخاب خودروهای وارداتی اعلام شد

بحث داغ انتخابات ریاست جمهوری در حاشیه جلسه دولت؛ مخبر و وزرا کاندیدا می‌شوند؟

دیگه شیشه ویتامین سی و نوشابه رو دور ننداز و اینجوری جذابشون کن

مصوبات هیات دولت برای حذف سختگیری‌ها در صدور مجوزهای کسب و کار

لغو معافیت ویزای مقامات افغانستان از سوی ترکیه

اختلاف سنی 16 ساله هانیه غلامی و مادر بازیگرش

دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با همسر شهید رئیسی در دانشگاه شهید بهشتی

واعظی: روحانی کاندیدا نمی‌شود

مصوبات مهم هیات دولت برای حذف سختگیری‌ها در صدور مجوزهای کسب و کار

پوستری که میلیون‌ها بار منتشر شد

میازاکی بزرگ انیمیشن اکشن می‌سازد

دیگران آدم حسابم نمی کنند

بیانیه بنیاد ملی نخبگان درباره انتخابات ریاست‌جمهوری

محسن رضایی به قالیباف پیام داد

روایت وزیر دادگستری از آخرین توصیه‌های شهید رئیسی

اظهارات آیت‌الله جنتی در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری

© - www.akhbaremahramaneh.ir . All Rights Reserved.

چاپ ایرانیان کمپانی